Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Co na wypadające włosy, czyli kilka sposobów na wzmocnienie

22-06-2019, 07:25

Wypadające włosy to problem, z który spotyka się coraz więcej ludzi, także młodych. Powodów jest wiele – leczenie hormonalne, nieodpowiednia dieta, stres, zabiegi kosmetyczne niszczące włosy. Wypadanie włosów można jednak zatrzymać. Wystarczy poznać kilka prostych sposobów na ich wzmocnienie.

Apteka i drogeria, czyli co kupić na wzmocnienie włosów?

Każdy człowiek codziennie traci od kilkudziesięciu do kilkuset włosów dziennie. Jest to zjawisko całkowicie naturalne. Martwić można się gdy włosy będą wypadać w bardzo dużych ilościach. Zastanawiając się 2019-06-01

pomoże najszybciej, warto sięgnąć po suplementy diety zawierające witaminy: A, E, B6, D, H (biotyna), B5 (kwas pantonenowy), a także miedź, cynk, mangan. Suplementy dostępne w aptece można kupić bez recepty. Oprócz witamin są one bogate w składniki ziołowe, takie jak skrzyp polny czy pokrzywa. Na wzmocnienie włosów polecane są też oleje (arganowy, kokosowy do olejowania włosów, a olej z nasion wiesiołka do picia na wzmocnienie kondycji skóry). W drogeriach dostępne są natomiast płukanki do płukania włosów, odżywki do stosowania po umyciu głowy, szampony przeciw wypadaniu oraz wcierki wzmacniające włosy.

 

Bez wizyty w aptece, czyli co na wypadające włosy można zastosować przed suplementacją?

Leki i suplementy diety nie są jedynym sposobem na wzmocnienie włosów. Warto wiedzieć, co na wypadające włosy można zastosować bez wizyty w aptece czy drogerii. Co wpłynie na poprawę kondycji włosów?

  • Uzupełnienie diety w składniki, które wzmocnią włosy i zapobiegną ich wypadaniu. Do takich składników zalicza się podroby, czerwone mięso, jaja, różne kasze np. gryczaną i jaglaną, marchew, szpinak, brokuły oraz warzywa strączkowe (np. fasolkę szparagową czy bób). Ważne jest także jedzenie owoców takich jak melony, czereśnie, jagody, śliwki (zmniejszają one skutki działania wolnych rodników). Wskazane jest także spożywanie imbiru, orzechów oraz pestek dyni czy ziaren słonecznika.
  • Wyeliminowanie z diety produktów o dużej liczbie konserwantów, niezdrowego cukru i soli (chipsy, słodycze, słodkie gazowane napoje, fast foody, ale także ryby i mięso o nieznanym źródle pochodzenia).
  • Naturalne maseczki, w których składzie powinny się znaleźć składniki takie jak: żółtka jaj, miód, drożdże, olej kokosowy, awokado.
  • Napary z ziół, zarówno do picia jak i do płukania włosów. Na włosy dobrze wpływa skrzyp polny, pokrzywa, brzoza czy tatarak.

 

Wiedząc już co na wypadające włosy wzmocni i zapobiegnie dalszemu borykaniu się z tym problemem, należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zarówno suplementacja, zmiana nawyków żywieniowych oraz płukanki, wymagają czasu, by przynieść efekty. Jednak warto poczekać, by po kilku tygodniach cieszyć się zdrowymi i mocnymi włosami.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. Freepik