Chrome.pl zakończył działalność AKTUALIZACJA

21-05-2007, 12:16

Wczoraj wieczorem, 19 maja, publiczny serwer Jabber/XMPP Chrome.pl zakończył swoją działalność - poinformował smoku, założyciel i administrator serwera.

Wiadomość została przekazana na Forum Jabbera w Polsce. Jak, poza podziękowaniami, uzasadnia w swoim poście smoku:

"publiczny serwer +dla dobra community+ przestał mi być do szczęścia potrzebny."

Bezpłatny publiczny serwer chrome.pl służył polskim internautom od ponad sześciu lat. Z Forum Jabbera można się także dowiedzieć, że wkrótce uruchomiony zostanie nowy serwer jabbim.pl ze wszystkimi możliwymi transportami.

Jabber to otwarty, oparty na XML protokół komunikacji w czasie rzeczywistym oraz powiadamiania o obecności. Podstawowym zastosowaniem tej technologii są systemy natychmiastowej komunikacji, czyli między innymi komunikatory internetowe. (Źródło: Wikipedia)

Dziękujemy Andrzejowi B. za podesłanie wiadomości.

AKTUALIZACJA

Na stronie JabberPL.org, Tomasz Sterna, właściciel chrome.pl wyjaśnił dziś rano, iż zamknięcie spowodowane było m.in. niestabilnością serwera związaną ze zbyt wielką popularnością chrome.pl.

Tomasz Sterna poinformował ponadto, że serwer został zamknięty, ale nie całkowicie. Zablokowano obecnie możliwość rejestracji nowych kont. W przypadku już założonych kont będą usuwane tylko nieaktywne, czyli te, na które nie zalogowano się przez co najmniej 30 dni. Blokowane będą także konta używające jakiegokolwiek autorespondera.

Tym samym serwer chrome.pl przeszedł w status eksperymentalny. Osoby, posiadające tam konto oraz te, które jeszcze konta nie posiadają, a które chcą uczestniczyć w rozwoju Platformy Chrome powinny zgłosić się e-mailem do właściciela serwera.

Szczegóły oraz adres e-mail Tomasza Sterny znajdziecie w serwisie JabberPL.org

Następny artykuł » zamknij

Desperacki zakup Microsoft?

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag XMLtag komunikatorytag Jabbim.pltag Jabbertag Chrome.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy