Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Check Point Virtual Systems - bezpieczeństwo w chmurze

informacja prasowa 13-08-2012, 12:22

Check Point Software Technologies zaprezentował produkt Check Point Virtual Systems pozwalający przedsiębiorstwom na konsolidację bram bezpieczeństwa w dedykowanym urządzeniu lub otwartym serwerze, co w efekcie upraszcza proces budowania ochrony, redukuje koszty i zwiększa wydajność środowisk opartych o prywatne chmury.

Check Point Virtual SystemsDzięki produktom z rodziny Check Point Virtual Systems klienci mogą zabezpieczać wiele segmentów sieci, wykorzystując dowolną kombinację software blades firmy Check Point. Klienci otrzymują najbogatszy z dostępnych obecnie zwirtualizowanych zestawów do ochrony bezpieczeństwa.

- Czy to w korporacjach, czy u wielkich dostawców usług, administratorzy często mają do czynienia z dużą liczbą urządzeń w infrastrukturze, a każde z nich wymaga indywidualnego podejścia, jeśli chodzi o utrzymanie. W konsekwencji bezpieczeństwo może stawać się drogie, nieefektywne i trudne w zarządzaniu. Jedną z najlepszych dróg prowadzących do zminimalizowania złożoności i zredukowania kosztów jest wprowadzenie wirtualizacji bezpieczeństwa - mówi Dorit Dor, wiceprezes ds. produktów w Check Point. - Od lat dostarczamy klientom wirtualne firewalle oparte na dedykowanych systemach. Teraz Check Point wprowadza wirtualizację na jeszcze wyższy poziom, umożliwiając klientom korzystanie z wirtualnych systemów na każdej bramie wraz z kompleksową ochroną w oparciu o szeroki wachlarz Software Blades.

Klienci decydujący się na Check Point Virtual Systems mogą budować bezpieczne prywatne chmury na dedykowanej bramie lub otwartym serwerze i zminimalizować złożoność systemu poprzez instalowanie ponad 250 wirtualnych systemów na jednej bramie. Każdy z systemów posiada konfigurowalną ochronę Software Blade oraz polityki bezpieczeństwa dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dzięki firmie Check Point korporacje zarządzające wieloma grupami jednostek biznesowych lub dostawcy usług obsługujący wielu klientów za pomocą jednego systemu mogą cieszyć się korzyściami płynącymi z konsolidacji bezpieczeństwa poprzez wirtualizację i jednocześnie zarządzać obowiązkami IT dzięki dedykowanym systemom wirtualnym dla potrzeb Web Security, Threat Prevention, Firewall oraz Remote Access. Przedsiębiorstwa mogą również połączyć w klaster do 8 bram bezpieczeństwa, wykorzystując do tego celu opatentowaną technologię Virtual System Load Sharing, osiągając w ten sposób niezrównaną wręcz skalowalność.

- Profesjonalizm firmy Check Point w połączeniu z ich architekturą Software Blade Architecture daje klientom obiecujące rozwiązanie na uniknięcie problemów i eliminację skomplikowanych elementów pojawiających się przy próbach zabezpieczania ich środowisk w prywatnych chmurach - uważa Chris Christiansen, wiceprezes ds. produktów bezpieczeństwa i usług w IDC.

Dzięki Check Point Virtual Systems klienci mogą znacznie zwiększyć wydajność zwirtualizowanego w ten sposób bezpieczeństwa również w oparciu o nowy 64-bitowy system operacyjny GAiA™. Dodatkowo technologia ta, korzystając z wielordzeniowych procesorów w technologii CoreXL, sprawia, że klienci osiągają jeszcze wyższą wydajność. Virtual Systems mogą być zainstalowane na dowolnej, dedykowanej bramie bezpieczeństwa firmy Check Point lub na otwartym serwerze.

Ceny zaczynają się już od $3000 za 3 wirtualne systemy. Virtual Systems firmy Check Point są dostępne od zaraz za pośrednictwem ogólnoświatowej sieci partnerów sprzedaży firmy.
« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031