Check Point światowym liderem zabezpieczeń firewall

15-10-2014, 15:09

Według badania Gartner Market Share firma Check Point utrzymuje pozycję lidera rynku rozwiązań firewall. W tym roku specjaliści od bezpieczeństwa internetowego świętują 20. urodziny rozwiniętej przez siebie technologii FireWall-1.

Check Point Software Technologies Ltd., światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa internetu, ogłosił, że firma ponownie znalazła się na najwyższej pozycji w zestawieniu udziałów w rynku sprzętu firewall w drugim kwartale 2014 roku według badania przeprowadzonego przez Gartner. 

Check Point prowadzi z 22% udziału oraz przewagą, odpowiednio 6,2 i 11,2 pkt. procentowych, nad kolejnymi w zestawieniu konkurentami. Tym samym firma zwiększyła swój udział w rynku technologii firewall o 5,9% w okresie od końca Q1 do końca Q2 2014.

- Jako że obchodzimy dwudzieste urodziny technologii firewall, firma Check Point jest niezwykle podekscytowana faktem, że została uznana za lidera rynku według najnowszego ogólnoświatowego badania Gartner Market Share: Enterprise Network Equipment by Market Segment, Worldwide, 2Q14 - mówi Marie Hattar, dyrektor główny ds. marketingu w Check Point Software Technologies. - Check Point w 1994 wprowadził na rynek pierwsze komercyjne rozwiązanie firewall i od tamtego czasu wciąż jest w czołówce jeżeli chodzi o ewolucję tego rozwiązania. Naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera i miana przedsiębiorstwa mającego duży wpływ na rynek poprzez nieustanny rozwój technologiczny.

- AccessIT Group gratuluje firmie Check Point objęcia pozycji lidera na rynku bezpieczeństwa IT przyznanej na podstawie ostatniego badania firmy Gartner dotyczącego udziałów w rynku technologii firewall - mówi Joe Luciano, prezes AccessIT Group. - Jesteśmy dumni z naszej długotrwałej współpracy z firmą Check Point, która nieprzerwanie rozwija i dostarcza coraz bardziej innowacyjne technologie bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że wciąż będziemy mogli oferować najlepsze na rynku rozwiązania naszym klientom na całym świecie – zarówno teraz, jak i w nadchodzących latach – dodał Luciano.

Według Gartnera technologia firewall jako pierwsza linia obrony między zewnętrznymi zagrożeniami a firmowymi sieciami musi wciąż efektywnie się rozwijać, odpowiadając na problemy zmian zarówno po stronie zagrożeń, jak i wymagań przedsiębiorstw pod kątem wydajności i złożoności. Ponadto Gartner zauważa, że firewalle sieciowe, które posiadają funkcjonalność współdzielenia informacji na temat zagrożeń z innymi rozwiązaniami bezpieczeństwa, będą najchętniej wybierane przez osoby decyzyjne w dziedzinie bezpieczeństwa sieci.

Wielokrotnie nagradzane rozwiązania bezpieczeństwa firmy Check Point zapewniają ochronę przedsiębiorstwom każdego rozmiaru, włączając w to wszystkie firmy z listy Fortune 100 oraz Global 100. W celu zapewnienia maksymalnej elastyczności, urządzenia firmy Check Point są zaprojektowane tak, by wspierać dowolną konfigurację wiodących na rynku Software Blade Architecture™, włączając w to cztery wstępnie skonfigurowane zestawy bezpieczeństwa, czyli Next Generation Firewall, Next Generation Threat Prevention, Next Generation Data Protection oraz Next Generation Secure-Web Gateway.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag firewalltag Check Pointtag bezpieczeństwo

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.