Chciała odebrać sobie życie, a internautka ją uratowała

06-09-2011, 20:06

Dzięki informacji od internautki i sprawnej interwencji policji uratowano zdesperowaną kobietę, która zamierzała odebrać sobie życie. Policjanci na czas weszli do mieszkania i znaleźli tam prawie nieprzytomną, 32-letnią kobietę.

Sonda
Zareagowałbyś na podobny wpis?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

W minioną niedzielę około południa z Komendą Powiatową Policji w Lipnie w województwie kujawsko-pomorskim skontaktowała się telefonicznie internautka. Kobieta zwróciła uwagę na niepokojący wpis, jaki znalazła na forum jednej ze stron internetowych poświęconych zaburzeniom psychicznym. Osoba posługująca się konkretnym nickiem napisała, że zamierzając odebrać sobie życie, zażyła większą ilość tabletek.

Po tym oświadczeniu wylogowała się z forum, wyłączyła również telefon. Zawiadamiająca podała numer IP znajomej z sieci. O sytuacji powiadomiony został także administrator strony. Z wcześniejszej korespondencji wynikało, że samobójczyni pochodzi z Łodzi.

>> Czytaj też: Dowiedziała się z Facebooka, że mąż chce ją zabić

Funkcjonariusze policji z Lipna przekazali zebrane informacje do łódzkiej jednostki z prośbą o ich weryfikację. Pierwsze sprawdzenia nie doprowadziły bezpośrednio do desperatki. Numer telefonu wskazywał na mieszkankę Poddębic prowadzącą salon telefonii. Kobieta jednak nie pamiętała, aby kiedykolwiek dysponowała takim numerem, nigdy też nie logowała się na wskazanym portalu. Adres IP komputera figurował na stanie jednego z łódzkich administratorów sieci informatycznej, który rozumiejąc pilną potrzebę związaną z podejrzeniem zagrożenia życia, udzielił informacji wskazujących na użytkownika.

Funkcjonariusze dotarli do mieszkania w łódzkiej dzielnicy Widzew. Okazało się, że drzwi są otwarte. W sypialni leżała niemalże nieprzytomna już kobieta. Wiele wskazywało, że zażyła znaczną ilość tabletek antydepresyjnych. Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło niedoszłą samobójczynię na toksykologię, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy medycznej. Zaalarmowani zostali także przebywający w tym czasie w pracy najbliżsi 32-latki.


Źródło: Policja.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy