Piękno włosów wyrażone zdrowym blaskiem i ich mocną strukturą, można osiągnąć, stosując systematycznie określone kosmetyki. Trzeba też dbać o włosy podczas mycia i suszenia oraz nie wystawiać ich na dłuższą ekspozycję na słońce podczas letnich upałów. To niby tak niewiele, ale nie każdemu się chce podjąć walkę o naturalne piękno swoich włosów.
Nawet jeśli wylejesz na głowę hektolitry odżywek i balsamów, a nie będziesz się zdrowo odżywiać, włosy mogą stać się matowe i łamliwe, a nawet istnieje duże prawdopodobieństwo ich wypadania. Cebulki włosa muszą być odżywione od wewnątrz, aby włosy z nich wyrastające promieniowały blaskiem i były mocne. Pora więc dostarczyć im składników zawartych w ich naturalnym budulcu, czyli witamin, minerałów i białka. Priorytetowo o zdrowie włosów zadba witamina A, czyli karoten, odpowiadająca za keratynizację włosów. Gdzie ją znaleźć? Oczywiście w marchewce, ale też w innych warzywach i owocach, np. w morelach, brokułach czy papryce (czerwonej i zielonej). Nie może też braknąć witaminy E, odpowiadającej za wzrost i poprawiającej krążenie w skórze głowy. Podobnie działa witamina C, naturalny przeciwutleniacz. Natomiast witaminy z grupy B hamują wypadanie włosów i symulują komórki do wzrostu. Brak witaminy B6 i selenu prowadzi np. do łupieżu.
Nie zapominaj też o mikroelementach, np., o cynku, miedzi (wzmacnia uelastycznia) i żelazie, potrzebnych do wzrostu włosów. Kiedy brakuje żelaza w organizmie, wiadomo jak się to kończy – wypadaniem włosów, a finalnie łysieniem, jeśli jest to proces nasilony. Tak samo węglowodany odpowiadają za wzrost włosów, zapewniając im odpowiednią dawkę energii.
Warto też wzbogacić codzienne posiłki o takie produkty jak: jajka, kiełki pszenicy, otręby, orzechy czy dobre tłuszcze, np. oliwa z oliwek. Również pestki z dyni czy słonecznika powinny znaleźć się w jadłospisie, jako dodatek np. do deserów czy sałatek.
Dobra dieta to fundament! Musisz też jednak pamiętać o zestawie kilku dobrej jakości kosmetyków, wśród których priorytetowo powinien znaleźć się balsam regenerujący strukturę włosa, wnikający do jego wnętrza oraz nawilżająca i nadająca blasku odżywka. Balsam do włosów zawiera o wiele więcej składników mineralnych i witamin, dlatego jest traktowany bardziej jako kosmetyk do włosów zniszczonych, potrzebujących solidnej dawki nawilżenia i odżywienia od środka. Z kolei odżywka jest raczej preparatem upiększającym i działającym doraźnie, Owszem, nawilży i wygładzi włosy, ułatwi rozczesanie, ale efekt nie jest tak intensywny, jak podczas stosowania balsamu.
Wisienką na torcie jest dobrej jakości szampon nawilżający, np. Priorin, nie zawierający parabenów, konserwantów i żadnych sztucznych substancji. Bogaty w minerały, witaminy i ekstrakty roślinne doskonale nawilży włosy bez obciążania ich struktury. Niektóre z takich szamponów bogate są także w oleje roślinne, które nawilżają włosy i skórę głowy. Wymieniony wyżej szampon Priorin extra jest skomponowany na bazie naturalnych składników, które nawilżą i odżywią suche oraz matowe słowy. Znajduje się także w tym koemetyku naturalny ekstrakt z prosa oraz witamina B5. Priorin to szampon, który śmiało może stanąć na półce obok odżywki i balsamu, uzupełniając ich pielęgnacyjne działanie. Zalecany jest do wszystkich rodzajów włosów, dlatego nie musisz się obawiać, że jego skład będzie dla ciebie nieodpowiedni.
Szukaj swoich inspiracji wśród dostępnych na rynku kosmetyków nawilżających. Warto stosować także oleje do włosów, nakładać maseczki i nawilżać włosy parą wodną przez ok., 15 minut. Po tym czasie należy spłukać maseczkę i cieszyć się nawilżonymi i zregenerowanymi włosami, Oczywiście na większe efekty trzeba poczekać, dlatego liczy się systematyczność i cierpliwość.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|