CERT Polska w projekcie FISHA

01-04-2009, 21:26

Nad prototypem modelowego portalu internetowego, adresowanego do użytkowników domowych oraz firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, pracuje CERT Polska w ramach unijnego projektu FISHA.

Od marca br. zespół CERT Polska (działający w strukturach NASK) bierze udział w dwuletnim unijnym projekcie FISHA (A Framework for Information Sharing and Alerting). Głównym celem projektu jest opracowanie prototypu systemu EISAS (European Information Sharing and Alerting System), czyli ogólnoeuropejskiego systemu wymiany i dostępu do informacji dotyczących bezpieczeństwa komputerowego.

System EISAS ma przyczynić się do wzrostu świadomości użytkowników domowych oraz firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w kwestii czyhających online zagrożeń.

W ramach projektu powstanie prototyp modelowego portalu internetowego. Docelowo każde z państw członkowskich Unii Europejskiej ma mieć własny portal, na którym w przystępnej formie publikowane będą aktualne informacje na temat bezpieczeństwa w sieci. W przyszłości, oprócz tworzenia i rozwijania dedykowanych portali w krajach UE, prowadzone będą też akcje informacyjno-edukacyjne.

Projekt realizowany jest w ramach specjalnego programu „Prevention, Preparedness and Consequence Management of Terrorism and other Security Related Risks” Komisji Europejskiej i powstaje we współpracy pomiędzy NASK, CERT-em węgierskim (CERT-Hungary) oraz niemieckim instytutem badawczym Internet Security Centre z Uniwersytetu Gelsenkirchen.


Następny artykuł » zamknij

Wikia Search porzucona

Źródło: NASK
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031