Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Błyskawiczne tłumaczenia? To możliwe!

27-10-2017, 10:35

Żyjemy w czasach intensywnych przemian technologicznych – na naszych oczach zmienia się otaczająca nas rzeczywistość. Na rynku wciąż pojawiają się nowe modele telefonów, tabletów czy laptopów, a stare urządzenia są wypierane przez nowe. Nieprzerwanie rośnie znaczenie internetu, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesność. To przez internet komunikujemy się ze znajomymi, utrzymujemy kontakt ze współpracownikami w firmie czy zamawiamy duże zakupy na weekend. Dzisiejszy świat dzieje się w internecie, a my musimy się z tym pogodzić.

tłumacz, fot. fotolia.com, 175873948 | Autor: Elnur

fot. fotolia.com, 175873948 | Autor: Elnur

Przez internet można dużo, a nawet wszystko

Coś w tym jest. Internet daje mnóstwo możliwości, tylko trzeba umieć z nich skorzystać. W XXI wieku przez internet można pracować, kupować uprawianą ekologicznie marchewkę i kawę kopi luwak (niemal bezpośrednio od rolników na Sumatrze w Indonezji) oraz przesyłać rodzicom zdjęcia z podróży dookoła świata. Przez internet można też zlecić tłumaczenia tekstów. To szybki i wygodny sposób, który sprawdziły miliony zadowolonych użytkowników.

Błyskawiczne tłumaczenia przez internet, czyli jak ułatwić sobie życie

Zlecając tłumaczenie dowolnego tekstu przez internet oszczędzasz czas, pieniądze i swoje nerwy. Możesz sobie darować szukanie stacjonarnego biura w mieście, nie musisz nigdzie jeździć, umawiać się na wizyty i wozić ze sobą dokumentów. Z pewnością unikniesz stania w korkach, szukania wolnych miejsc parkingowych i czekania w kolejkach, które z założenia są zbyt długie. Nie będziesz też zdany na dobry humor tłumacza (który może w nieskończoność odwlekać wykonanie swojej pracy). Zlecanie tłumaczenia przez internet jest niezwykle wygodne i wymaga minimum formalności. Internetowy kontakt z tłumaczem wymaga jedynie podania adresu e-mail, nie trzeba wypełniać żadnych papierów ani składać żadnych podpisów. Ponadto od razu przyjmuje się do wiadomości konkretny termin realizacji zamówienia!

Szybka wycena i wolna wola, czyli jak zamówić tłumaczenie przez internet?

W przypadku większości internetowych serwisów tłumaczeń zleceniodawca przesyła tekst do tłumaczenia za pośrednictwem specjalnego formularza, zaś tłumacz wycenia koszt pracy i odsyła informację zwrotną. To od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się przekazać dokumenty do tłumaczenia. To niezwykle wygodny sposób! W ten sposób pracuje m.in. serwis TurboTłumaczenia, który gwarantuje, że jeden z wielu profesjonalnych tłumaczy podejmuje tekst w ciągu kilku minut od wysłania dokumentu do tłumaczenia, zaś sam proces tłumaczenia trwa 2-3 godziny w przeliczeniu na jedną stronę zlecenia. Gotowe tłumaczenie przesyła się na adres e-mail, natomiast formą rozliczenia jest przelew.

Spokojnie, internetowy tłumacz to też człowiek!

Choć internet zdaje się dość enigmatyczną materią, za internetowymi serwisami tłumaczeń stoją ludzie z krwi i kości. To oni podejmują zlecenia, tłumaczą i przesyłają gotowe teksty swoim zleceniodawcom. Internet jest tylko medium! Ale za to jakim przydatnym!

 


Następny artykuł » zamknij

Czy iPhony X dotrą do Polski?
Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima