BLIK ze statuetką Mobile Trends Awards 2015

22-02-2016, 14:25

Polski Standard Płatności zdobył prestiżową nagrodę MTA 2015 w kategorii „Firma wspierająca rozwój technologii mobilnej” za wdrożenie nowoczesnego systemu płatności BLIK.

Nagrody dla najlepszych firm i instytucji z branży technologii mobilnych przyznano już po raz piąty w 17 kategoriach. O statuetki MTA 2015 walczyli twórcy innowacyjnych projektów, stworzonych w ubiegłym roku. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez kapitułę konkursową, złożoną z ekspertów z branży mobile i IT.

- Ta nagroda, po roku działalności BLIKA, niezwykle nas cieszy i stanowi potwierdzenie, że system zyskuje coraz większe uznanie wśród ekspertów z branży, naszych partnerów i użytkowników, których wciąż nam przybywa. Konsekwentnie wdrażamy też nowe funkcjonalności, takie jak choćby możliwość zapłaty BLIKIEM za bilet w biletomacie, płatność na infolinii oraz możliwość błyskawicznego przelewu na wybrany numer telefonu. Nagrody mobilizują nas do dalszego rozwijania systemu. Zamierzamy już wkrótce zaprezentować, w jaki sposób BLIK potrafi zrewolucjonizować inne codziennie płatności - mówi Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, który odebrał statuetkę.

Dziś z BLIKA może korzystać już ponad 1,4 miliona użytkowników. Można nim płacić w ponad 130 tysiącach terminali płatniczych, ponad 27 tysiącach sklepów internetowych w Polsce, a także dokonywać wspomnianych płatności przez infolinię, w biletomatach, wypłacać pieniądze z około 14,5 tysiąca bankomatów i przelewać pieniądze bezpośrednio na numer telefonu.

System został już zauważony w Polsce i za granicą. Podczas dziesiątej edycji Kongresu Gospodarki Elektronicznej BLIK zdobył tytuł „Projektu Roku 2015”, a jesienią projekt „Od IKO do BLIKA” pokonał 52 konkurentów z całego świata w kategorii innowacji w płatnościach i otrzymał nagrodę przyznaną przez organizację branżową EFMA zrzeszającą ponad 3,3 tysiąca instytucji finansowych z całego świata.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.