BlackBerry oraz iPhone złamane na Pwn2Own 2011

12-03-2011, 22:45

Pokonanie zabezpieczeń smartfonowych przeglądarek i przejęcie kontroli nad systemem zajęło hakerom tylko kilka chwil.

Niedawno informowaliśmy o złamaniu zabezpieczeń Safari oraz IE 8 na zawodach Pwn2Own. W kolejnych dniach hakerzy zajęli się platformami mobilnymi.

>>Czytaj także: Inteligentne etykiety ułatwią zapanowanie nad pocztą w Gmailu

Sonda
Która platforma jest bezpieczniejsza?
  • Android
  • Windows Phone 7
wyniki  komentarze

Na razie poległ jedynie iPhone 4 oraz BlackBerry Torch 9800. Tym pierwszym zajął się nie kto inny, tylko Charlie Miller, dobrze znany ekspert, który z sukcesami włamywał się do urządzeń Apple'a w ostatnich trzech edycjach - tym razem również mu się to udało. Czwartego z rzędu zwycięstwa dokonał razem z Dionem Blazakisem i jak wspomina, to w dużej mierze dzięki przygotowaniu jego partnera iPhone uległ.

Atak na BlackBerry również nie trwał długo, szczególnie że dokonywali go specjaliści, którzy rok temu na Pwn2Own włamali się do iPhone'a 3GS. Jak zwykle nagrodą było 15 tysięcy dolarów oraz urządzenie, które udało się złamać.

Jak wspominaliśmy przy okazji ostatniej informacji na temat Pwn2Own, kolejka mobilnych urządzeń była znacznie dłuższa. Nikt nie podjął się na przykład próby ataku na Androida czy Windows Phone 7, co może świadczyć o znacznie wyższej skali trudności zadania, niż w przypadku oprogramowania, które udało się pokonać hakerom.

>>Czytaj także: Opera otwiera sklep z aplikacjami dla większości platform mobilnych


Źródło: Ars Technica
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy