Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Bezpieczeństwo pracy, dzięki rękawicom roboczym i ochronnym Ansell

27-06-2019, 10:02

Niezależnie od tego, czym zajmuje się Twoja firma, bezpieczeństwo Twoich pracowników powinno być sprawą nadrzędną. O ile w biurach sprawa jest dość prosta, to już w przypadku zakładów produkcyjnych, firm budowlanych, czy nawet w branży transportowej, sytuacja nieco się komplikuje.

rękawice robocze

Zasady bezpieczeństwa

Kwestia przepisów BHP to coś znacznie więcej, aniżeli tylko zbiór zasad dotyczących zachowań w różnych sytuacjach. Oczywiście te są bardzo ważne, a ich zaniedbanie może prowadzić do uszczerbków na zdrowiu pracowników. Niemniej oprócz nich BHP dotyczy również zadbania o dostęp do odpowiedniej odzieży ochronnej. Dostęp do niej i rzecz jasna jej stosowanie.

Odzież BHP jest istotna w bardzo zróżnicowanych branżach. Dotyczy to zakładów, w których pracownicy mają styczność z chemikaliami, ale też firm, w których pracownicy narażeni są na bezpośrednią styczność z wyższymi temperaturami, czy innymi czynnikami fizycznymi, mogącymi prowadzić do urazów fizycznych.

Rękawice ochronne – przydatne nie tylko w produkcji

Chociaż w kontekście odzieży ochronnej w pierwszej kolejności kojarzą się głównie branże przemysłowe i budowlane, w praktyce rękawice robocze mogą mieć całkiem spore zastosowanie również na przykład w transporcie. Przenoszenie niektórych przedmiotów może narażać na urazy przy kontakcie z ostrymi krawędziami. Co więcej, nawet bez ostrych elementów może dochodzić do mocnych otarć skóry, jeżeli przenoszone przedmioty są ciężkie.

Rękawice ochronne mają ponadto zastosowanie w tych branżach, w których - być może nawet sporadycznie – może nastąpić kontakt z gorącymi powierzchniami – na przykład, gdy konieczne jest przeprowadzenie napraw mechanicznych w miejscach, w których część przeglądanego urządzenia może być nagrzana.

Ochrona pracownika, ale tez produktu

Co istotne, rękawice ochronne służą nie tylko ochronie pracownika, lecz również... produktów. Świetnym na to przykładem jest praca w branży farmaceutycznej, gdzie czystość przetwarzanych substancji jest sprawa kluczową , a ewentualne jej zanieczyszczenia skreślają produkt końcowy. Na ochronę produktu trzeba też zwrócić uwagę w branżach spożywczej oraz… elektronicznej.

Czy każde rękawice się nadają?

Oczywiście rękawice ochronne powinny spełniać pewne wymagania. Chodzi tu nie tylko o ich grubość, lecz także o materiał, z których zostały wykonane i ich dopasowanie. Co więcej, w niektórych przypadkach warto zwrócić uwagę także na obecność ściągacza, który będzie stanowić dodatkową ochronę.

Jeżeli przejrzymy ofertę wyspecjalizowanych firm, takich jak https://www.rekawiceochronne.pl, można zauważyć, że katalog dostępnych produktów zawiera naprawdę sporo pozycji. I to zarówno, gdy chodzi o ochronę mechaniczną, jak i chemiczną.

W przypadku Ansell dostępne są rękawice wielozadaniowe, jak i wąsko wyspecjalizowane, bardzo różnych typów. Są wśród nich produkty między innymi neoprenowe, gumowe, czy nitrylowe. Co więcej, w katalogu można sprawdzić informacje na temat chwytności poszczególnych rękawic, ich wyściółki (co przecież w trakcie dłuższej pracy też ma znaczenie), grubości materiału, czy długości.

W trakcie wyposażania firmy warto zadbać o odpowiedni zapas rękawic – i to najlepiej w różnych rozmiarach. Przy mniejszym stanie magazynowym zagubienie lub uszkodzenie kilku par może być poważną niedogodnością i czasem prowadzić do przestojów w pracy. - a to nigdy nie jest korzystne. Lepiej więc z góry zaopatrzyć się na przyszłość.

Ostatnie artykuły:
fot. Banqup
« Lipiec 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031