Będziemy rozmawiać przez komórki w samolotach?

18-10-2007, 15:56

Pojawiła się nadzieja, że w końcu możliwe będzie wykonywanie rozmów z telefonów komórkowych podczas lotu samolotem. Na razie tylko na terytorium Unii Europejskiej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Opracowana została bowiem odpowiednia technologia, która zapobiegnie wpływowi fal emitowanych przez telefony komórkowe na urządzenia pokładowe samolotów. Unia Europejska wezwała swoje państwa członkowskie do implementacji tej technologii - donosi BBC.

Pomysł zakłada, że na pokładzie danego samolotu znalazłaby się stacja przekaźnikowa, która przechwytywałaby sygnały z telefonów komórkowych znajdujących się w samolocie. Za pomocą satelity kierowane by one były do naziemnych sieci telefonii komórkowych.

Na początku rozwiązanie takie działałoby z telefonami drugiej generacji. Jeśli próby okażą się obiecujące, nie jest wykluczone rozszerzenie na inne obowiązujące standardy - przewiduje Ofcom, brytyjski regulator..

Linie lotnicze samodzielnie decydowałyby o wydaniu zgody na wprowadzenie tego rozwiązania do swoich samolotów. Wcześniej jednak zgodę taką wyrazić musi narodowy regulator rynku telekomunikacyjnego. Jak podkreślają przedstawiciele agencji zajmujących się bezpieczeństwem w przestworzach, konieczne jest najpierw zapewnienie absolutnego bezpieczeństwa pasażerom.

Mimo że według specjalistów droga do wprowadzenia rozmów na pokłady samolotów jest długa, oczekuje się, że stanie się to już w przyszłym roku.

Źródło: BBC


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.