Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Bankowość elektroniczna - 4 najważniejsze kwestie

02-06-2021, 19:50

Na skutek pandemii COVID-19 popularność bankowości elektronicznej dynamicznie wzrosła. Chcesz bankować wygodnie, komfortowo i bezpiecznie, w każdym miejscu i czasie? W artykule omówimy 4 najważniejsze kwestie, o których musisz pamiętać.

Bankowość elektroniczna to forma usług oferowanych przez instytucje finansowe. Umożliwia ona dostęp do rachunku przy pomocy rozmaitych urządzeń: komputera, smartfona, tabletu, bankomatu, terminalu POS czy łącza telekomunikacyjnego (np. linii telefonicznej).

Rozwój bankowości elektronicznej a pandemia

Wraz z powszechnym dostępem do internetu i smartfonów popularność bankowości elektronicznej rosła. Prawdziwy boom przyniósł jej jednak wybuch pandemii. Nic dziwnego. W trosce o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich coraz więcej osób szukało skutecznych sposobów, aby załatwić konkretną sprawę (wziąć kredyt, założyć rachunek czy lokatę) unikając wizyty w oddziale banku. Idealną odpowiedzią na taką potrzebę jest właśnie bankowość internetowa.

Chcesz bankować wygodnie, komfortowo i bezpiecznie, w każdym miejscu i czasie? Oto 4 najważniejsze kwestie, o których musisz pamiętać.

4 najważniejsze kwestie, o których musisz pamiętać, korzystając z bankowości elektronicznej.

Bankowość elektroniczna – 4 najważniejsze kwestie

1. Szeroki zakres usług

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że korzystając z bankowości internetowej, mogą wykonać zdecydowanie więcej operacji niż tylko „zwykły przelew przez internet”. Aby zobrazować tę kwestię w praktyce, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim Kasa Stefczyka (eskok). W serwisie Kasa Stefczyka online możesz w jednym miejscu:

 • sprawdzić historię swoich transakcji,
 • wykonać przelew jednorazowy,
 • zlecić przelew stały,
 • zlecić przelew do ZUS-u i US,
 • opłacić rachunki,
 • skontrolować swoje wydatki,
 • skorzystać z szerokiej oferty naszych produktów, lokat i pożyczek (szybka kasa na wyciągnięcie ręki);
 • kontrolować dostęp do usług i zmieniać hasła.

W zależności od swoich preferencji możesz korzystać z bankowości elektronicznej na komputerze, smartfonie lub tablecie. Zaloguj się na www.kasastefczyka.pl (zakładka kasa stefczyka logowanie) i sprawdź, jakie to proste.

2. Łatwość obsługi i wygoda

Wbrew pozorom korzystanie z bankowości elektronicznej nie jest skomplikowane i nie sprawi trudności osobie, która nigdy wcześnie nie używała takich narzędzi. Aby maksymalnie uprościć ich użytkowanie, instytucje finansowe kompleksowo dbają o to, aby aplikacje mobilne i panele bankowości internetowej były przejrzyste i intuicyjne.

3. Niezależność od oddziałów

Ogromną zaletą korzystania z bankowości elektronicznej jest możliwość bankowania w dowolnym miejscu i czasie, niezależnie od godzin pracy oddziałów instytucji finansowej. Bankowość elektroniczna to znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią niezależność i chcą żyć po swojemu. To jednak nie wszystko. Dziś, w czasie pandemii COVID-19 możliwość wykonywania operacji finansowych we własnym domu jest szczególnie ważne także z innego powodu. Poprzez ograniczenie wizyt w oddziałach i wyeliminowanie fizycznego kontaktu z personelem pozwala ochronić zdrowie swoje i swoich najbliższych.

4. Bezpieczeństwo bankowości elektronicznej

Instytucje finansowe każdego dnia dokładają starań, abyś mógł korzystać z bankowości internetowej w wygodny, bezpieczny sposób. Pamiętaj jednak, że ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo masz także… Ty sam. Korzystając z usługi internetowej, pamiętaj o tym, aby:

 • nie podawać nikomu swoich danych logowania (loginu i hasła);
 • nie zapisywać danych logowania w przeglądarce internetowej i aplikacji mobilnej;
 • do potwierdzania operacji stosować dwuskładnikowe uwierzytelnianie;
 • regularnie aktualizować przeglądarkę internetową;
 • zabezpieczyć urządzenie programem antywirusowym i regularnie go aktualizować;
 • nie otwierać podejrzanie wyglądających załączników otrzymanych pocztą elektroniczną lub w wiadomości SMS. Nawet jeśli nadawcą jest Twój bank. Często zdarza się, że podszywający się pod instytucje finansowe hakerzy właśnie w taki sposób próbują wyłudzić wrażliwe dane.
Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag nowptag nolstag bankowość elektroniczna