Awaria mBanku pod lupą GIODO

redakcja 30-11-2010, 16:46

Przelewy w mBanku wróciły do normy. Teraz GIODO zajmie się sprawą wycieku danych osobowych w przelewach.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Poniedziałkowa awaria w mBanku polegała na zmianie danych osobowych w przelewach, dlatego użytkownicy pomyśleli, że otrzymali dodatkowe pieniądze. Jak się później okazało, klienci mieli się spodziewać przelewów przychodzących, lecz nie z tych kont bankowych, które widniały w szczegółach transakcji. Wszystkie kwoty się zgadzały, problem jednak pozostaje w innym temacie.

>> Czytaj też: Facebook przeprasza za największą awarię od lat

Sonda
Czy zostałeś dotknięty awarią mBanku?
  • tak
  • nie
  • nie wiem jeszcze
wyniki  komentarze

Wczorajsza awaria mBanku odciska swoje piętno na bezpieczeństwie danych osobowych. Każdy z klientów, który otrzymał przelew, miał dostęp do danych korespondencyjnych firm, instytucji i osób fizycznych.

W związku z powyższym Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) otrzymał kilka skarg związanych z tą sprawą. Dlatego też, rozważane jest wszczęcie postępowania. GIODO ma także wysłać informację do mBanku z prośbą o wyjaśnienia, czy aby na pewno nie doszło do naruszenia prawa.

>> Czytaj też: Inteligo przeprasza za problemy z dostępnością

Krzysztof Olszewski, rzecznik mBanku, nie wskazuje na naruszenie danych osobowych i tłumaczy, że mBank czeka na wszelkie sygnały w tej sprawie. Powód awarii prawdopodobnie jest już znany, ale nie zostanie ujawniony z powodów bezpieczeństwa.

- (...) trudności związane z częścią zrealizowanych w dniu 29.11.2010 r. przelewów przychodzących ustąpiły. Klienci mBanku mają pełny dostęp do serwisu transakcyjnego, w tym do historii i szczegółów wszystkich operacji - tłumaczy Krzysztof Olszewski.


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag skargitag przelewytag mBanktag GIODOtag finansetag dane osobowetag BFISStag awaria
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.