Łazienka to szczególne miejsce w każdym domu. Tu można odpocząć po całym dniu pacy, biorąc szybki prysznic, lub relaksując się w wannie pełnej aromatycznych olejków czy soli zapachowych. Do tego można stworzyć całą magiczną otoczkę – czyli zadbać o kadzidełko, świece i kojącą serce muzykę. To taki domowy salon spa.
Kule do kąpieli zaskakują już wizualnie. Na półkach sklepowych drogerii czy aptek mienią się feerią barw, pachną wyjątkowo i pełne są cennych składników odżywczych. Zawierają się w nich m.in. wyciągi roślinne, masło shea, odżywcze oleje naturalne np. z pestek winogron. Po kąpieli naskórek jest odpowiednio zmiękczony i nawilżony. Oprócz tego kule do kąpieli wygładzają, regenerują i łagodzą podrażniania, a skóra wygląda na odprężoną. Najwięcej przyjemności wielu paniom sprawia jednak to, że na skórze zostaje jeszcze przez długi czas delikatnie pachnący film. Kule do kąpieli to świetną sprawą. Nawet raz czy dwa razy w tygodniu stosowanie kul do kąpieli będzie czymś wyjątkowym dla ciała i dla ducha.
Alternatywą dla kul do kąpieli są aromatyczne olejki eteryczne, które również pachną cudownie i mają dobry wpływ na ciało, ale i na samopoczucie. Pozyskuj się je z kwiatów1), korzeni, liści, nasion oraz owoców i gałązek. Destyluje się je z parą wodną albo wyciska ze skórek owocowych w trakcie odwirowania. Koją, odprężają, ale też leczą, umilając każdą kąpiel. Wiele olejków wykazuje działanie antywirusowe, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, dlatego podczas infekcji górnych dróg oddechowych można sobie znacznie pomóc, stosując je do kąpieli. Aromaterapia ma bardzo starą tradycję i wciąż się korzysta z jej cennych właściwości.
Zioła również są bardzo cennych elementem naszego życia. Mają szereg właściwości leczniczych i co najważniejsze, są naturalne, bez sztucznych dodatków. Można kupić gotowe mieszanki ziołowe lub samemu skomponować najodpowiedniejszą dla siebie. Co można zyskać, dodając trochę suszu do kąpieli? Cenne składniki mineralne oraz witaminy, ale też inne składniki, zależne od wyboru konkretnych ziół. Mogą to być fenole (bakteriostatyczne i dezynfekujące), flawonoidy (naturalne barwniki roślin działające przeciwzapalnie i przeciwutleniająco) i antocyjany (również barwniki roślinne poprawiające widzenie).
Na bazie jakich ziół najlepiej przygotować kąpiel? W celu poprawienia elastyczności skóry warto sięgnąć po macierzankę, rozmaryn czy szałwię. Panie walczące z cellulitem, często dodają do wody owoce jałowca czy kwiaty czarnego bzu. Z koli te osoby, które są na diecie i chcą zrzucić parę kilogramów, mogą wspomóc się na tej drodze, zażywając kąpieli z fiołka, kasztanowca czy kopru włoskiego. Wybór jest naprawdę bardzo duży, trzeba jedynie poznać działanie pojedynczych ziół i mieszanek ziołowych.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|