Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Apple obniża ceny i pokazuje nowości

15-10-2008, 09:03

Wczoraj firma Apple zaprezentowała nowe komputery z serii MacBook, MacBook Pro oraz MacBook Air. Ceny na wcześniejsze modele zostały natomiast obniżone i po raz pierwszy w historii można kupić Maka za mniej niż tysiąc dolarów.

Nowe komputery zostały zaprezentowane w czasie konferencji w siedzibie Apple w Cupertino. Również na tej imprezie ogłoszono obniżkę cen modeli z dolnej półki. Najtańsze komputery przenośne od Apple będą teraz kosztować 999 USD. Niektórzy analitycy spodziewali się jednak, że cena może spaść do 899 USD.

Dla fanów Maków cena nie ma jednak tak dużego znaczenia. Więcej uwagi przykuły nowe modele MacBooków. Przede wszystkim zostały one wyposażone w chipset graficzny Nvidia GeForce 9400M. Ma on zapewniać nowe doświadczenia wizualne w grach 3D bez znacznego wzrostu zużycia energii. Według testów Apple nowe układy graficzne są 5 razy szybsze niż te stosowane w poprzednich modelach.

Apple chwali również nowy trackpad (czyli wielodotykowy touchpad stosowany w MacBookach). Jest on wyraźnie większy – według Apple powierzchnia robocza zwiększyła się o niecałe 40%. Cały trackpad działa teraz jako przycisk (przycisk obok niego zniknął). Poza tym wprowadzono nowe gesty, wśród nich również takie, gdzie używa się czterech palców.

Nowy MacBook
fot. - Nowy MacBook

Wygląd MacBooków również został odświeżony. Dzięki nowej obudowie z jednego kawałka aluminium udało się nieco zmniejszyć rozmiar maszyn. Cały MacBook robi wrażenie dokładniej wykonanego i bardziej trwałego.

Oczywiście w nowych MacBookach znajdziemy wszystkie rewelacje znane z poprzednich modeli, np. podświetlane klawiatury, kamery iSight, magnetyczne wtyczki itd.

Nowy trackpad w MacBookach
fot. Apple - Nowy trackpad w MacBookach

Impreza, na której zaprezentowano urządzenia, była – jak zwykle – świetnym występem Steve'a Jobsa. W czasie wstąpienia CEO Apple wyświetlił na ekranie napis "110/70" i wyjaśnił, że jest to jego ciśnienie krwi. Potem dodał, że tyle będzie mówienia na temat jego zdrowia, a ciśnienie można podnieść zadając pytania.

Ten element wystąpienia nawiązywał do plotek na temat stanu zdrowia Steve'a Jobsa. Na blogach pojawiły się sugestie, że CEO Apple ma problemy ze zdrowiem i istnieje u niego ryzyko zawału. Ta niepotwierdzona informacja miała dla Apple niemałe znaczenie, bo Steve Jobs jest przez wiele osób uznawany za osobę niezastąpioną w Apple.

Nowy MacBook
fot. Apple - Nowy MacBook

Z drugiej jednak strony Apple dzięki iPodom i iPhonom weszła w nowy etap swojej działalności. Jej klienci to już nie tylko fani jednej marki komputerów. Nowe towary Apple stały się produktem mniej elitarnym i bardziej masowym, co wpłynęło pozytywnie również na sprzedaż MacBooków i innych komputerów.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknijOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik