App Store: 15 miliardów pobrań aplikacji

08-07-2011, 07:10

Na dorzucenie pięciu miliardów potrzebne było mniej niż sześć miesięcy. Tempo wzrostu liczby pobranych aplikacji jest znacznie wyższe od kiedy w sprzedaży jest iPad, tablet Apple'a.

W App Storze firmy Apple dostępnych jest obecnie około 425 tysięcy aplikacji (nieoficjalnie mówiło się nawet o pół milionie), w tym około 100 tysięcy stworzonych specjalnie z myślą o iPadzie. Widać, że pojawienie się tabletu na rynku przyspieszyło wzrost liczby dostępnych programów. Apple chwali się, że na całym świecie ma około 200 milionów użytkowników iPhone'ów, iPadów i iPodów. Nic więc dziwnego, że szybko rośnie także liczba pobranych aplikacji.

>> Czytaj także: Już ponad 100 tys. aplikacji dostępnych dla iPada

Sonda
Posiadasz któryś z mobilnych produktów Apple'a?
  • iPhone'a
  • iPada
  • iPoda
  • dwa urządzenia
  • trzy urządzenia
  • żadnego
wyniki  komentarze

Apple poinformowała wczoraj, że liczba pobrań przekroczyła właśnie 15 miliardów. Tempo wzrostu jest imponujące. Ostatnie pięć miliardów aplikacji przybyło bowiem w okresie od 22 stycznia do 7 lipca, a więc w mniej niż pół roku. Zapewne jest to efekt iPada, którego sprzedaż jest bardzo wysoka.

Zarówno dla Apple'a, jak i programistów tworzących aplikacje App Store jest dochodowym produktem. Firma poinformowała, że do tej pory wypłaciła im z tytułu sprzedaży aplikacji ponad 2,5 mld dolarów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag iPodtag iPhonetag iPadtag Appletag App Storetag aplikacje mobilne
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy