Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Aplikacje webowe - podstawowe narzędzia do pracy zdalnej, które pomogą Ci sprawniej pracować

13-09-2022, 08:41

Na początku pandemii wiele firm i przedsiębiorstw stanęło przed wyzwaniem przeniesienia działalności do Internetu. Większość poradziła sobie z tym tematem dobrze, głównie z powodu szerokiej dostępności różnych narzędzi technologicznych. Jakie aplikacje webowe wspierają pracę online? I w jakim zakresie mogą się przydać?

Praca zdalna — aplikacje do komunikacji, Trello i Teamviewer

Nic więc dziwnego, że po wybuchu pandemii firmy zaczęły masowo korzystać z rozmaitych komunikatorów. Te, które dotychczas służyły do kontaktów towarzyskich, znalazły również firmowe zastosowanie. Pracownicze czaty stały się normalnym środowiskiem pracy, w którym członkowie zespołu mogli wspólnie pracować nad powierzonymi zadaniami. Przygotowywać prezentacje, czy planować całe kampanie marketingowe.

Spotkania na Microsoft Teams stały się codziennością. Szczególnie w branży szkoleniowej, akademickiej, szkolnej, czy marketingowej. Wykładowcy kontaktowali się ze studentami przy pomocy rozwiązań technologicznych. Discord, który dotąd kojarzył się głównie ze środowiskiem gamingowym, również okazał się przydatnym narzędziem w pracy zdalnej. Z kolei Teamviewer pozwalał na sprawne udostępnianie ekranu, co było pomocne np. podczas  rozmaitych prezentacji.

Narzędzia do pracy zdalnej: jak zarządzać projektami i zespołem? Moc Google Drive

Narzędzia wspierające pracę zdalną, to przede wszystkim te, które dają możliwość udostępniania dokumentów i wspólnej pracy nad projektami. Wśród nich można wymienić:

  • Google Drive, 
  • Dropbox, 
  • OneDrive, 
  • czy Trello. 

Dzięki tym narzędziom praca zespołowa przebiega sprawnie, podobnie jak jej planowanie. Dokumenty Google to obecnie solidna podstawa pracy zdalnej. Dzięki nim wszyscy zaangażowani mogą pracować na jednym dokumencie w tym samym czasie. Dotyczy to zarówno Google Docs, jak i Excel. To narzędzia, które  proste i intuicyjne, które pozwalają wygodnie organizować pracę. Rozwiązania Google doskonale nadają się do zarządzania projektami, czy prowadzenia firmowego kalendarza (Google Calendar). 

Zdalne zarządzanie pracą, usprawnianie firmowych procesów i współdzielenie plików

Wspomniane narzędzia to narzędzia darmowe, z których funkcjonalności można skorzystać w pełni i równocześnie usprawniać procesy w przedsiębiorstwie. Oprogramowanie tego typu spełnia swoje zadanie najlepiej online. Google Drive, czy One Drive pozwalają przechowywać pliki, które można udostępnić w wygodny sposób przy pomocy jednego linku. Podobną funkcjonalność ma platforma Dropbox. Choć nieszczególnie nadaje się ona do bieżącej pracy nad projektami, pozwala wygodnie przesyłanie plików i dokumentów.

Z pomocą takiego narzędzia jak Trello, można w całości zbudować model pracy z podziałem na zadania. Umożliwia ono zdalne zarządzanie czasem i pozwala sprawniej pracować w zespołach. Dzięki odpowiednim narzędziom przejście na pracę zdalną w trybie home office może być łatwe i wygodne. A rozmaite trackery pozwalają na śledzenie czasu pracy.

Czy da się jeszcze bardziej usprawnić warunki pracy? W Da Vinci Studio, wiemy, że tak!

Wychodzimy naprzeciw przyszłości i dostarczamy szytych na miarę aplikacji webowych dla naszych Klientów. Aplikacje webowe stworzone z myślą o Twojej firmie, mogą jeszcze bardziej poprawić warunki pracy. Niezależnie od plusów wolnego, ogólnodostępnego oprogramowania, warto pamiętać, że przewagę konkurencyjną uzyskuje się, korzystając z technologii niedostępnych dla konkurencji. Powiedz "sprawdzam!" i przekonaj się, jak szyjemy rozwiązania dla biznesu.

Aplikacje webowe - podstawowe narzędzia do pracy zdalnej, które pomogą Ci sprawniej pracować

---
Źródło: Publikacja partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. Freepik