Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Antywirus? Potrzebuje go każda firma

22-11-2017, 16:13

Mijający powoli rok był czasem intensywnej działalności hakerów i twórców wirusów komputerowych. Co więcej, niektórzy twierdzą, że zagrożeniem są już nie tylko szkodliwe indywidua, działające z rozmaitych pobudek, ale całe armie cybernetycznych szkodników, działających na zlecenie swoich państw. Tym samym państwa starają się tworzyć zapory uniemożliwiające przeciwnikowi komputerową inwazję, ale obowiązek ochrony komputerów, sieci i danych spoczywa na wszystkich, którzy z nich korzystają. Nawet nasz domowy komputer po włamaniu do niego stać się narzędziem ataków na innych. Ponadto sprawca ataku może np. zaszyfrować dane na naszym dysku twardym i szantażować nas, domagając się zapłaty w zamian za ich odszyfrowanie.

hacker

A jednak się nie boją

Mimo że straty spowodowane atakami cybernetycznymi rosną z roku na rok, wiele firm niespecjalnie się tym przejmuje. Ich zarządy skąpią środków na odpowiednie oprogramowanie, wychodząc często z założenia, że akurat ich firmom nic się nie przydarzy. Bo też kto miałby np. szpiegować małą firmę albo chcieć ją szantażować? Przecież nie równie słaba konkurencja. Bać to mogą się giganci, a oni mają dość pieniędzy na ochronę.

Niekiedy bywa odwrotnie: w niektórych firmach wprowadzane są absurdalne nakazy i zakazy, mające rzekomo chronić firmowe komputery i sieci przed zawirusowaniem, a w rzeczywistości jedynie utrudniające pracę. W rezultacie pracownik, który do swoich czysto zawodowych celów potrzebuje jakiegoś programu, choćby i darmowego, nie może go sobie zainstalować bez zgody przełożonych. Ci z kolei pytają firmowego informatyka (jeśli takowy jest zatrudniony), albo się na wszelki wypadek nie zgadzają. Strzeżonego…

 Ochrona skuteczna i niedroga

Tymczasem oprogramowanie skutecznie chroniące serwery, stacje robocze, sieci i urządzenia mobilne jest w zasięgu ręki. Można je kupić przez internet pod adresem fsecure-psb.pl. Instalacja leży w gestii użytkownika, ale ponieważ jest to proces intuicyjny i bardzo łatwy, nie sprawi nikomu problemu. Sterowanie odbywa się z centralnej konsoli, co zapewnia pełną kontrolę nad wszystkimi urządzeniami w danej infrastrukturze informatycznej.

Specjalna funkcja Deep Guard blokuje złośliwe oprogramowanie, zanim jeszcze jego próbka zostanie pobrana i przeanalizowana. Pozwala to chronić system nawet przed atakami wykorzystującymi luki w oprogramowaniu.

Tym samym system, chroniony przez F-Secure Protection Service for Business można uznać za bezpieczny i – dbając oczywiście o backupy oraz odpowiednie zabezpieczenia danych wrażliwych – nie martwić się więcej ryzykiem pochodzącym z internetu.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy