Osoby poddające w wątpliwość fakt holacaustu i szerzące nienawiść wobec Żydów mają swoją grupę i forum dyskusyjne na Facebooku. Na razie nic nie wskazuje, że zostaną one usunięte, w przeciwieństwie np. do zdjęć matek karmiących piersią...
Grupy dyskusyjne na Facebooku powstają niczym grzyby po deszczu. Od miłośników telefonów komórkowych z wbudowanym odtwarzaczem MP3 po grupę zaprzeczającą faktowi holocaustu. Jak wynika z polityki prowadzonej przez Facebook, grupa poddająca w wątpliwość holocaust i szerząca nienawiść wobec Żydów ma prawo istnienia zgodnie z zasadą: „Facebook pozwala na istnienie grup, których istnienie sprzyja otwartej dyskusji, omawianiu nawet kontrowersyjnych tematów.”
Sytuacja ta jest co najmniej zastanawiająca lub poddająca w wątpliwość zdrowy rozsądek administratorów Facebooka. Co więcej, przyglądając się głębiej grupom w tym serwisie, znajdziemy tam wiele przykładów takich, które szerząc nienawiść oraz zrzeszają rasistowskich zwolenników.
Nie tak dawno okazało się, że administracja Facebooka, rzekomo troszcząc się o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników tego serwisu, zakazuje publikowania zdjęć matek karmiących piersią, twierdząc, że są... nieprzyzwoite. Prócz usunięcia zdjęć użytkownikom je publikującym zagrożono usunięciem konta. Tymczasem Facebook, zasłaniający się wolnością słowa i myśli prezentowanej na platformie, nie podejmuje żadnych działań mających na celu ograniczenie wolności kontrowersyjnych wypowiedzi antysemickich.
Brian Cuban z The Cuban Revolution, brat znanego miliardera Marka Cubana, uznał za swój osobisty cel walkę z tego typu postępowaniem Facebooka i wystosował List Otwarty do Marka Zuckerberga, twórcy Facebooka. Usunięcie takich miejsc argumentuje obowiązującym prawem, zdrowym rozsądkiem i ludzką przyzwoitością.
Jak pisze Cuban, grupa Holocaust Denial zionie nienawiścią wobec Żydów, a Facebook nie podejmuje żadnych kroków, nie zajmuje stanowiska wobec problemu, zasłaniając się w wywiadach z mediami wynikiem wewnętrznej debaty.
Twarde stanowisko Facebooka wobec zdjęć matek karmiących piersią spotkało się z dezaprobatą tysięcy użytkowników. Dziwi zatem brak jakichkolwiek reakcji wobec treści antysemickich i szerzenia nienawiści na wspomnianych grupach dyskusyjnych Facebooka. Zdaniem Michaela Arringtona z serwisu TechCrunch to po prostu objaw tchórzostwa.
Aktualizacja
Facebook zaczyna prawdopodobnie reagować na protesty. Z serwisu zaczęły już znikać pierwsze antysemickie grupy, m.in. "Based on the facts...there was no Holocaust" oraz "Holocaust is a Holohoax".
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|