Angry Birds pobierane ponad milion razy dziennie

16-06-2011, 14:43

Popularna gra dla urządzeń mobilnych coraz szybciej zdobywa użytkowników.

Angry Birds jest tak popularne, że czasem rozgrywki tego typu można spotkać również w realnym świecie.

>>Czytaj także: Fińska gra Angry Birds rozbija bank

Sonda
Grałeś kiedyś w Angry Birds?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak na konferencji openIDEAS powiedział Peter Vesterbacka z firmy tworzącej grę, Angry Birds jest pobierane ponad milion razy dziennie, a łącznie udało się już przekroczyć granicę 250 milionów ściągnięć.

Vesterback w swoim przemówieniu podkreślił, że za tak duży sukces z pewnością odpowiada silna marka, a konkurencyjnym firmom zalecił koncentrowanie się na tym, by zdobyć oddanych fanów, a nie klientów. Z niekrytą radością powiedział także, że mobilna rozrywka jest "większa niż wszystko inne" i obecnie mamy "bardzo wiele okazji, by dać nieco rozrywki graczom".

Zaledwie w grudniu ubiegłego roku producent gry ogłosił, że została ona pobrana na milion urządzeń. Od tej pory rozwój aplikacji znacznie przyśpieszył, a fińska gra stara się wykorzystywać wszystkie dostępne w przenośnych urządzeniach technologie, w tym na przykład Near Field Communication (NFC).

Angry Birds może za darmo przetestować każdy internauta. Gra dostępna jest m.in. jako aplikacja dla przeglądarki Google Chrome i można ją pobrać z Chrome Web Store.

>>Czytaj także: Bez NFC nie zagrasz w Angry Birds Magic


Źródło: TheNextWeb
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy