Amerykanie zachęcają do zgłaszania cyberprzestępstw

13-01-2012, 08:19

Amerykański prokurator federalny zachęcił do zgłaszania cyfrowych przestępstw, by ułatwić docieranie do osób, które wyrządzają najwięcej szkód tego typu.

- Kiedy przemysł wykazuje opóźnienie albo minimalizuje zjawisko, trudniej jest uzyskać dostęp do środków i przygotować odpowiednie rozwiązania - tłumaczył adwokat Preet Bharara na konferencji dotyczącej cyberbezpieczeństwa, która odbywała się pod koniec tygodnia w Nowym Jorku.

Czytaj także: Murdoch zapłaci poszkodowanym przez hakerów

- Jeśli przemysł zwleka zbyt długo z ujawnieniem włamań albo minimalizuje jego skalę, utrudnia to znacznie dotarcie do przestępców - powiedział Bharara. Jego zdaniem utrzymywanie przez korporacje wewnętrznych tajemnic dotyczących włamań jest jednym z najgorszych możliwych scenariuszy.

- Próba utrzymania sekretów przypomina włożenie głowy w piasek - uważa Bharara. - Skończcie z tym. Zachęta do zmiany sposobu postępowania jest o tyle ważna, że w ostatnim czasie liczba ataków w sieci znacznie się zwiększyła.

Zdaniem ekspertów zajmujących się bezpieczeństwem włamywacze nie mieliby zbyt dużych trudności nawet z zablokowaniem części ruchu kolejowego. Warto również przypomnieć, że w wyniku niedawnego ataku na ośrodek analityczny Stratfor do sieci wyciekły m.in. informacje na temat ponad 240 urzędników NATO.

Czytaj także: Stuxnet miał kilku kuzynów


Źródło: ICCS
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy