Allegro prezentuje nowy wygląd

07-05-2009, 19:03

Nowy wystrój Allegro zostanie wprowadzony za kilka dni, jednak już dziś można zapoznać się z wyglądem nowej strony głównej. Co ciekawe, dzięki wprowadzonym nowościom serwis będzie promował wybrane aukcje użytkowników na stronie głównej.

Nowy layout Allegro - strona główna
fot. Allegro - Nowy layout Allegro - strona główna
O planowanych zmianach logo oraz wyglądu serwisu Dziennik Internautów informował we wtorek, 5 maja 2009 r. Zgodnie z wynikami sondy, umieszczonej w tekście, niespełna 47% Czytelników DI oceniło, że stare logo Allegro podoba im się bardziej, ok. 31% respondentów uważa zmiany za nieistotne, a 22% głosujących nowe logo przypadło do gustu.

Teraz nasi Czytelnicy będą mogli ocenić zmiany, jakie zajdą na stronie głównej serwisu, gdyż

Allegro - layout z marca 2003 roku
fot. - Allegro - layout z marca 2003 roku
  Allegro udostępniło podgląd nowej wersji layoutu. Wprowadzane zmiany wywołały zaciętą dyskusję na forum Allegro. Część użytkowników nie szczędzi ciepłych słów, odnosząc się do zmian, inni zaś nie zostawiają suchej nitki na nowym projekcie.

Allegro ma nadzieję, że użytkownicy polubią nowy layout

Piotr Szczepański, szef Działu Interfejsu Użytkownika, tłumaczy Dziennikowi Internautów:

Allegro - aktualny layout
fot. - Allegro - aktualny layout
Zmiany Allegro podążają dwoma torami - zmiany funkcjonalne mają ułatwić korzystanie z serwisu, natomiast zmiana layoutu ma nadać nam współczesne i wyraziste oblicze. Projektując nowy wygląd Allegro, dążyliśmy do layoutu wyrazistego i łatwo rozpoznawalnego. Stąd dwa mocne kolory - grafitowy i pomarańczowy - które determinują wygląd i zapewniają przejrzysty układ elementów.

Sonda
Nowy layout Allegro podoba mi się:
  • bardziej niż dotychczasowy
  • mniej niż dotychczasowy
  • róznice są nieistotne
wyniki  komentarze

Ponadto redakcja DI skontaktowała się z Patrykiem Tryzubiakiem z biura prasowego serwisu. Pytaliśmy, czy Allegro przeprowadzało badania wśród użytkowników, dotyczące wprowadzenia nowego layoutu. Patryk Tryzubiak tłumaczy, iż serwis jest obecnie w trakcie zmian i trudno jeszcze cokolwiek badać.

Allegro - layout z sierpnia 2002 roku
fot. - Allegro - layout z sierpnia 2002 roku
Ponadto Tryzubiak dodał: "Rozumiemy, iż każde zmiany mogą przynieść ze sobą początkowy opór części Użytkowników. Jednakże mamy świadomość, że po zapoznaniu się z nowym wyglądem Użytkownicy zrozumieją go, a co za tym idzie zaakceptują, a nawet polubią".

Na zakończenie warto zaznaczyć, iż na stronie głównej zostanie zmniejszona liczba boksów reklamowych.

"Uzyskane w ten sposób miejsce w centrum strony oddamy użytkownikom na graficzną promocję ich ofert. Oczywiście nadal będziecie mogli promować swój towar w ramce Promowane przedmioty – wciąż będzie w niej sześć linków, a dodatkowo przy nazwie przedmiotu wyświetli się cena" - czytamy w oficjalnym komunikacie Allegro.

Należy zaznaczyć, że aukcje promowane grafiką na stronie głównej serwisu, będą wybierali pracownicy Allegro, a nie sami użytkownicy. Opisywana forma promocji nie wiąże się z dodatkowymi wydatkami dla użytkowników.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zmianytag serwisy aukcyjnetag layouttag Allegro.pltag Allegro
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930