Alcatel-Lucent przejmuje ProgrammableWeb

09-07-2010, 12:17

Firma Alcatel-Lucent poinformowała o przejęciu ProgrammableWeb - źródła interfejsów programowania (API) używanych przez programistów do tworzenia aplikacji internetowych, mobilnych oraz innych programów sieciowych obsługujących użytkowników indywidualnych i firmy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Internetowe interfejsy API umożliwiają programistom tworzenie nowych aplikacji z wykorzystaniem różnych treści i funkcji. Przejęcie firmy ProgrammableWeb przez Alcatela-Lucenta ma zbliżyć do siebie operatorów, przedsiębiorstwa i programistów, co przyspieszy opracowywanie niestandardowych aplikacji, które będzie można wykorzystać m.in. w szerokopasmowej komunikacji mobilnej LTE.

>> Czytaj też: Co powstrzymuje firmy przed Web 2.0?

ProgrammableWeb będzie nadal działać jako oddzielna jednostka i utrzymywać repozytorium z przeszło 2000 internetowymi interfejsami API, z których regularnie korzystają setki tysięcy programistów. Będzie też nadal funkcjonować jako źródło treści do opracowywania usług internetowych. Alcatel-Lucent zapewni wsparcie i zasoby umożliwiające dalszy rozwój ekosystemu interfejsów API i programistów oraz będzie ułatwiać operatorom uczestnictwo w tym ekosystemie.

Sonda
Czy Web 2.0 ma szanse na dalszy rozwój?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

- Patrząc na dowolną firmę czy instytucję, która wprowadza interfejs API, można łatwo zauważyć, że wspólną cechą tych API, które odnoszą największe sukcesy, jest tętniący życiem ekosystem programistów — mówi Laura Merling, wiceprezes ds. globalnej strategii współpracy z programistami w firmie Alcatel-Lucent. - Naszym celem jest zachowanie wyjątkowości i niezależności ProgrammableWeb jako repozytorium API i pomocy dla programistów oraz dodanie do tego wartościowych technologii i kontaktów z operatorami. Skorzystają na tym wszyscy – dodaje.

Przejęcie to daje firmie dostęp do powszechnych wzorców użytkowania interfejsów API, co umożliwi stworzenie odpowiednich zestawów API do usługi Open API.

>> Czytaj też: Większe wydatki na reklamę w serwisach Web 2.0

- Firma ProgrammableWeb zawsze stawiała programistów na pierwszym miejscu, dając im najbardziej aktualny i kompleksowy obraz wszystkiego, co wiąże się z interfejsami API — mówi John Musser, założyciel ProgrammableWeb, który przechodzi do Alcatela-Lucenta, ale będzie nadal nadzorował funkcjonowanie repozytorium. - Dzięki połączeniu sił z Alcatelem-Lucentem misja ta zostanie wzmocniona i rozszerzona. Interfejsy API odgrywają coraz większą rolę w strategii dotyczącej oprogramowania we wszystkich dziedzinach, a ProgrammableWeb stanie się jeszcze lepszym, wszechstronniejszym i niezależnym ich źródłem – dodaje.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag WEB 2.0tag ProgrammableWebtag Alcatel-Lucent
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.