Adobe udostępnił poprawkę dla Flash Playera

13-06-2014, 15:05

Opieszałość w instalowaniu poprawek wydawanych przez producentów popularnego oprogramowania może skutkować utratą kontroli nad naszą maszyną. Na szczególną uwagę zasługuje aktualizacja, którą opublikował w tym tygodniu Adobe.

Biuletyn zabezpieczeń oznaczony jako APSB14-16 usuwa sześć luk w programie Flash Player i środowisku AIR (Adobe Integrated Runtime). Pozwalają one atakującemu przejąć kontrolę nad podatnym systemem i występują na różnych platformach, choć - jak zwykle - najbardziej zagrożeni są użytkownicy Windowsa i Maca. 

Poniżej zamieszczamy ranking ważności poprawek udostępnionych w czerwcu przez Adobe:

Ranking ważności poprawek udostępnionych w czerwcu przez Adobe

Według zaleceń producenta aktualizacje oznaczone jedynką należy zainstalować najszybciej, jak się da. Z instalacją „dwójek” możemy poczekać nawet miesiąc, ponieważ firma nie odnotowała ataków z wykorzystaniem tych podatności. „Trójki” instalujemy według własnego uznania.

Flash Player można zaktualizować na polecanej przez producenta witrynie. Jeśli jednak nie chcemy żadnych dodatków (takich jak np. McAfee Security Scan), warto skorzystać ze strony Adobe Flash Player Distribution.

Zobacz także biuletyny zabezpieczeń wydane w czerwcu przez Microsoft.


Źródło: Adobe
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy