Adobe: nowe narzędzie do tworzenia stron WWW

20-08-2011, 15:11

Publiczna wersja beta nowego oprogramowania do projektowania stron internetowych w formacie HTML bez pisania kodu jest już dostępna.

Firma Adobe Systems Incorporated przedstawiła publiczną wersję beta oprogramowania o nazwie kodowej Muse, która umożliwia projektantom graficznym projektowanie i publikowanie witryn internetowych w formacie HTML bez konieczności pisania kodu lub korzystania z szablonów – zdaniem Adobe - ograniczających kreatywność.

Sonda
Szukasz informacji o swoim banku w sieci?
  • tak
  • nie
  • nie korzystam z banków
wyniki  komentarze

Oprogramowanie Muse jest oparte na standardach stron internetowych, takich jak HTML5 i CSS3. Ma łączyć precyzję projektowania i wolność tworzenia z nowatorskimi strukturami dodawania elementów nawigacyjnych, widżetów i HTML, co umożliwia umieszczanie na stronach WWW zaawansowanych funkcji interaktywnych.

- Możliwość tworzenia stron internetowych w sposób równie łatwy, jak praca z programem InDesign, jest jednym z życzeń najczęściej przedstawianych przez naszych klientów zajmujących się projektowaniem – powiedziała Lea Hickman, wiceprezes ds. zarządzania produktami do projektowania i tworzenia stron internetowych w firmie Adobe. Użytkownicy, którzy przetestowali Muse, są pozytywnie zaskoczeni intuicyjnym i wszechstronnym programem – dodaje.

>> Czytaj też: Home.pl zaoferuje klientom reklamy w Facebooku

Przykładowe strony WWW wykonane przy użyciu Muse
fot. - Przykładowe strony WWW wykonane przy użyciu Muse
Muse umożliwia tworzenie próbnych stron internetowych hostowanych przez Adobe w celach testowych i przeglądowych. Stronę taką można wysłać do klienta, przekształcić w płatną witrynę hostowaną przez Adobe lub wyeksportować przez FTP do innych dostawców usług hostingowych.

Oprócz tego projektanci mogą łączyć obrazy, elementy graficzne i teksty, mając zapewnioną pełną kontrolę, elastyczność i wydajność porównywalną z funkcjami programu Adobe InDesign. Muse oferuje widżety, które można dostosowywać do własnych potrzeb oraz przemieszczać metodą „przeciągnij i upuść” podobnie jak w przypadku menu nawigacyjnego.

Bezpłatną wersję beta (tylko w języku angielskim) można pobrać pod adresem: muse.adobe.com


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031