Nie ma co ukrywać, że w dzisiejszych czasach rynek telefonów komórkowych zdominowały smartfony. Warto jest więc traktować swój telefon jak przenośny komputer i zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo. Oznacza to nic innego jak używanie tych samych zasad, które stosujesz każdego dnia względem swojego komputera. Poniżej przedstawiamy Ci 5 prostych kroków, które z pewnością zwiększą bezpieczeństwo Twojego smartfona!
1. Blokada ekranu to podstawa!
Dawniej telefonom starszej generacji blokada miała służyc do zapobiegania przypadkowemu wciskaniu klawiszy gdy np. lądowały w kieszeni. W dzisiejszych czasach rzadko można znaleźć smartfona bez blokady. Najpewniej gdy będzie w formie hasła, a następnie dla potwierdzenia jeszcze PIN'u. Warto o tym pamiętać, bo w przypadku zagubienia osoby trzecie nie będą miały łatwego dostępu do Twoich prywatnych plików.
2. Oprogramowanie trzeba aktualizować, ale z głową!
Szczególną uwagę trzeba zwrócić na aktualizowanie systemu operacyjnego oraz programów, które posiadają dostęp do internetu. Korzystając z Google Play możliwe jest włączenie automatycznych aktualizacji, dzięki czemu nie trzeba się o nic martwić jednak jeśli robimy to na własną rękę zawsze sprawdzajmy czy strona z której pobieramy aktualizację jest bezpieczna!
3. Ubezpiecz swój telefon
Ubezpieczanie swoich samochodów, motorów czy domów jest rzeczą normalną niestety w przypadku smartfonów wiele osób podchodzi do tego sceptycznie, a to błąd! Nie oszukujmy się, ale telefony z najwyższej półki mogą kosztować nawet w granicach 5000zł a gdy taki smartfon zostanie skradziony lub najzwyczajniej w świecie go zgubimy to szkoda przepuścić takie pieniądze, prawda? Doskonałym rozwiązaniem jest ubezpieczenie https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance, które zapewnia całkowite bezpieczeństwo!
4. Uważaj co instalujesz
Rozsądny wybór instalowanych aplikacji to klucz do bezpieczeństwa. O ile możliwośc gry w najnowszą wersję Pokemonów na którą tak bardzo czekałeś jest kusząca to upewnij się, że jest faktycznie tym, co chcesz zainstalować. Nigdy nie instaluj aplikacji pochodzących z nieznanych źródeł. Najpewniej jest korzystać z Google Play.
5. Sieci bezprzewodowe? Szyfruj połączenie!
Korzystanie z WiFi w miejscach publicznych może być przyczyną wycieku Twoich prywatnych danych o ile nie zastosujesz się do tych samych zasad, które stosujesz na PC. Przeglądając strony zwróć uwagę czy połączenie jest szyfrowane i w normalnych, standardowych przeglądarkach odznacza się to ikonką kłódki przy adresie url. Dodatkowo należy uważać na wyskakujące reklamy proszące o zainstalowanie aplikacji - w 75% są to wirusy, które mogą wykraść Twoje dane.
Mam nadzieję, drogi czytelniku, że te kilka prostych kroków pozwoli na lepsze bezpieczeństwo Twojego smartfona, a co za tym idzie Twoich prywatnych plików!
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Bezprzewodowe ładowanie telefonów, oferty operatorów, nowe aplikacje. Przegląd #telekomunikacja
|
|
|
|
|
|