Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wysyłka przesyłki kurierskiej tylko pozornie wydaje się być lekka, łatwa i prosta. Nic bardziej mylnego. Zaskakująco popularne są banalne błędy, które rzutują później na skuteczność doręczenia. Oto najczęściej spotykane mankamenty, które odnotowują firmy kurierskie.

Choć wydają się one być wręcz kuriozalne, nadal się zdarzają. Warto zwrócić uwagę na te błędy, by ich nie powielać – dzięki temu przesyłka kurierska dotrze do odbiorcy na czas i zgodnie z założeniami.

Nieprawidłowe dane na etykiecie

Nawet mały błąd w adresie może być zaskakująco kosztowny. Przykład? W sytuacji, gdy na mapie Polski jest sporo miast i miasteczek o tych samych nazwach, łatwo o zaadresowanie paczki nie tam, gdzie trzeba. Rozwiązaniem jest tu kod pocztowy dający oczywiście możliwość precyzyjnego określenia regionu. Jeśli na zleceniu przesyłki go nie ma, kurier może mieć problem z doręczeniem. Na szczęście coraz więcej zleceń realizowanych jest przez internet, a tam serwisy – przykładem jest www.KurJerzy.pl – wymusza na użytkowniku dbałość o brak literówek w nazwie miasta czy wpisanie kodu pocztowego.

5 najczęstszych błędów przy wysyłaniu paczki kurierem

Swobodne podejście do pakowania

To nie kurier jest odpowiedzialny za zabezpieczenie przesyłki – zapakowanie jej należy do obowiązków wysyłającego. Jeśli będzie to zrobione niestarannie, istnieje ryzyko uszkodzenia zawartości. I choć kurierzy niewątpliwie przykładają się do tego, by dowieźć towary w pełni bezpiecznie, może na drodze dojść do sytuacji, w której przesyłki zostaną poddane obciążeniu. Jeśli nie zostaną odpowiednio zabezpieczone na etapie przygotowania, łatwo o uszkodzenia zawartości.

Nieznajomość regulaminu kuriera

Składając zamówienie na usługi kurierskie zwykle nie analizujemy tego, co zawierają zapisy regulaminowe poszczególnych firm. Tymczasem wskazują one, co można – a czego nie – wysyłać w ramach przesyłki kurierskiej. Niektóre z przedmiotów są oczywiście w pełni naturalne – to broń czy materiały pirotechniczne. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że zabronione może być wysłanie biżuterii czy – teoretycznie – słoika z domowym bigosem na święta.

Brak etykiety na przesyłce

Choć firmy kurierskie dwoją się i troją, by przypomnieć o tym, że należy wydrukować specjalną etykietę z kodem kreskowym, często dochodzi do sytuacji, w których nadawca – np. nie posiadając drukarki – po prostu ignoruje ten obowiązek. W takiej sytuacji trzeba za tę formalność dodatkowo zapłacić, by to firma kurierska – poinformowana z wyprzedzeniem – zadbała o jej przygotowanie. Oczywiście przekazując dane adresowe należy zwrócić maksymalną uwagę na szczegółowość danych: brak literówek czy poprawny adres.

Prawidłowe gabaryty przesyłki

Zastanawiając się, jakiego kuriera wybrać najczęściej kierujemy się ceną. Ta bezpośrednio zależy od m.in. wymiarów przesyłki oraz jej wagi. Stąd tak istotne jest podanie prawidłowych – ani zawyżonych, ani zaniżonych parametrów. Dzięki temu firma kurierska lepiej dopasuje się do danego zlecenia pod kątem logistyki. To szczególnie ważne w przypadku dużych towarów znajdujących się m.in. na paletach. Przekroczenie wymiarów standardowego miejsca paletowego poskutkuje zwykle dopłatami, które mogą okazać się sporym zaskoczeniem dla nadawcy.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. Freepik



fot. Freepik







fot. Freepik



fot. Freepik


Tematy pokrewne:  

tag nolstag kuriertag DF12NFtag AWPtag Amin12