Podobnie jak wykonujemy aktualizację systemu operacyjnego w komputerze czy smartfonie, tak i zaawansowane systemy zarządzania przedsiębiorstwem (systemy ERP, z ang. Enterprise Resource Planning) co pewien czas wymagają podniesienia do wyższej wersji. W jaki sposób skutecznie przeprowadzić upgrade systemu ERP?
Podążanie za rozwijającą się technologią jest konieczne do utrzymania odpowiednich technologicznych fundamentów biznesu. Każdy system informatyczny po pewnym czasie „starzeje się”: bywa niekompatybilny z najnowszymi rozwiązaniami IT, staje się zbyt wolny w stosunku do wymagań użytkowników, nie jest też w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb biznesu. W tym momencie warto zdecydować się na upgrade istniejącego systemu ERP do jego nowszej, bardziej elastycznej i nowoczesnej wersji.
Eksperci Hicron przygotowali pięć kroków do skutecznego upgrade systemu ERP w każdym przedsiębiorstwie:
Upgrade systemu ERP to złożony i czasochłonny proces, który jest jednocześnie dużą inwestycją finansową. Dlatego warto powierzyć go sprawdzonemu dostawcy, który posiada odpowiednie doświadczenie w podobnych projektach. Często za ten projekt jest odpowiedzialny integrator systemów IT, który na bieżąco wspiera dane przedsiębiorstwo w rozwoju i utrzymaniu środowiska IT.
Dowiedz się więcej o upgrade’ach realizowanych przez Hicron: https://hicron.com/offer/upgradey-technologiczne/
Aby dobrze zaplanować proces upgrade’u warto przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań wykonać dokładny audyt istniejącego systemu wraz z oceną i skatalogowaniem wszystkich procesów biznesowych, komponentów systemu, istniejącej dokumentacji. Pozwoli to na optymalne zaplanowanie kolejnych kroków upgrade’u tak, aby cały projekt został przeprowadzony jak najefektywniej, tak pod względem czasu jak i kosztów.
Proof of concept to „wersja testowa” systemu, która znajduje się na serwerach dostawcy i umożliwia użytkownikom końcowym dokładne przetestowanie funkcjonowania całego środowiska, wprowadzenie korekt procesów biznesowych i możliwe zoptymalizowanie wszystkich nowych funkcjonalności. Wykorzystanie proof of concept jest ważne, jeśli upgrade systemu ERP ma przebiegać z minimalną ingerencją w już istniejący system, co w prostej linii przekłada się na komfort pracy użytkowników: projekt upgrade’u ma minimalny wpływ na ciągłość pracy systemu ERP w firmie.
Wartym uwagi w procesie upgrade’u systemu ERP elementem jest przeszkolenie użytkowników końcowych. Dzięki opanowaniu nowych funkcjonalności, nowego kształtu systemu i innych zmian, przejście na zaktualizowane środowisko zajmuje użytkownikom mniej czasu przy jednoczesnym zminimalizowaniu ewentualnych błędów.
Sam upgrade to tylko część sukcesu; aby system działał prawidłowo i spełniał obecne i przyszłe potrzeby użytkowników końcowych, należy zapewnić mu opiekę zespołu serwisowego: mowa tu zarówno o maintenance jak i o serwisie aplikacyjnym. Dwutorowa opieka serwisowa to z jednej strony zapewnienie ciągłości działania systemu i wszelkich potrzebnych aktualizacji systemowych oraz możliwość wprowadzania drobnych poprawek rozwojowych, które pojawiają się w toku użytkowania systemu.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|