24 prezenty na Pierwszą Komunię - symboliczne i wypasione. Co podarować wymagającym ośmio-dziewięciolatkom?

18-04-2018, 13:18

Zbliżają się uroczystości komunijne. Osoby zaproszone na taką uroczystość mogą pójść z prądem, decydując się na grubszy wydatek, np. urządzenie elektroniczne, albo odwołać się do klasycznej tradycji, wybierając symboliczny prezent związany z religią, np. medalik lub różaniec. Praktykowanym rozwiązaniem jest również wręczanie kopert (bynajmniej nie z życzeniami) - w takiej sytuacji tematyczny drobiazg, np. książka, również będzie na miejscu. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, nasza lista pomoże Ci dokonać wyboru!

Prezenty na Pierwszą Komunię

 

Jeździk elektryczny z żyroskopem (deskorolka elektryczna)

Komunię czy zakończenie edukacji wczesnoszkolnej dzieci coraz częściej traktują jako poważny krok w dorosłość. Można podkreślić top poczucie, dając dzieciakom wyrastającym ze swojej hulajnogi "dla maluchów" nowy przebój transportu miejskiego.

Deskorolka elektryczna

Sprawdź cenę >>

Hulajnoga z napędem elektrycznym

Jeśli trochę obawiacie się jeździka, ale chcecie iść z duchem czasu, a do tego zależy Wam, by dziecko stopniowo poznawało nowoczesny transport miejski, sięgnijcie po hulajnogę elektryczną.

Prezent na Komunię i Dzień Dziecka. Hulajnoga elektryczna

Sprawdź cenę >>

 

Złota biżuteria z motywem religijnym

Zawsze stosowny prezent. Zapytane o poradę tradycjonalistki (mamy i babcie) mówią, że dobrym wyborem jest wizerunek maryjny, a złoto podkreśli znaczenie i wagę tego dnia. Taka biżuteria może być noszona np. na większe okazje.

Medalik z wizerunkiem Matki Boskiej. Prezent na komunię

Zobacz, gdzie kupić >>

Różaniec z bursztynu

Większość dzieci dostaje swój różaniec przed komunią. Niemniej, różaniec wykonany z bursztynu jest dobrym sposobem na wskazanie, że obdarowujący uważa dzień Pierwszej Komunii za ważny i cenny w życiu młodego chrześcijanina.

Różaniec z bursztynu. Prezent na Komunię

Zobacz, gdzie kupić >>

 

Klocki Lego Mindstorms

https://www.ceneo.pl/53087604

Jaki prezent docenią młodzi fani Lego i techniki? Robota, którego sami stworzą z ulubionych klocków i samodzielnie zaprogramują. Dobry sposób na rozpoczęcie przygody z robotyką i programowaniem oraz na pewne wyjście poza komunijny schemat.

Prezent na Komunię i Dzień Dziecka. Lego Mindstorms

Zobacz, gdzie kupić >>

Książka o św. Franciszku

Ponieważ dzieci zwykle już dysponują dewocjonaliami (medaliki, różańce), a także są one pierwszym wyborem osób decydujących się na prezenty symboliczne, można pomyśleć o książce o tematyce religijnej. Postać św. Franciszka jest ciekawa i pozytywna, a dzieciom znającym hierarchię kościelną pomoże zrozumieć priorytety papieża Franciszka.

Święty Franciszek. Prezent na Komunię

Sprawdź cenę >>

Papież Franciszek pisze do młodych

Kolejna propozycja dla osób, które uważają, że Pierwsza Komunia to dobra okazja kształtowania w dziecku postawy chrześcijańskiej. Zbiór autentycznych listów, które papież Franciszek otrzymał od dzieci i odpowiedzi na nie pozwolą dziecku zrozumieć, jak może wyglądać chrześcijaństwo na co dzień, na dziecięcą miarę.

Dzieci piszą listy, papież Franciszek odpowiada

Sprawdź cenę >>

 

(Mini)Dron Parrot Swing

Jeśli obdarowane dziecko ma już jasno ukształtowane zainteresowania techniczne i lubi fotografię, możesz pomyśleć o minidronie, np. takim działającym w dwóch trybach lotów, koniecznie z kamerą. Ważne - drony należy dawać w prezencie dzieciom odpowiedzialnych rodziców, którzy odpowiednio wesprą dziecko w korzystaniu z tej formy rozrywki.

 Prezent na Pierwszą Komunię i Dzień Dziecka. Minidron Parrot Swing

Zobacz, gdzie kupić >>

Dron Parrot Airborne Cargo Drone Travis

Dron do zabawy (np. akrobacji i przenoszenia małych przedmiotów) - może być bardzo dobrym prezentem dla tandemu dziecko-rodzic. Ten model wygląda bardzo efektownie, ale trzeba uwzględnić, iż - mimo wbudowanej kamery - jego główną funkcją nie jest fotografowanie ani filmowanie (rozdzielczość tylko 480x640 px).

Prezent na Pierwszą Komunię i Dzień Dziecka. Dron Parrot

Zobacz, gdzie kupić >>

Wiersze ks. Twardowskiego

Ks. Jan Twardowski to jeden z najbardziej znanych polskich twórców religijnych, ceniony także przez wiele osób spoza kręgu chrześcijańskiego. Pierwsza Komunia może być dobrą okazją na pierwszy kontakt z twórczością ks. Twardowskiego.

Prezent na Komunię. Wiersze ks. Twardowskiego

Sprawdź cenę >>

Płyta zespołu Arka Noego "Petarda"

Jeśli obawiasz się, że Twój klasyczny prezent będzie kolejnym na liście "medalik, różaniec, Biblia", możesz wybrać także płytę z piosenkami religijnymi. Bliska perspektywie dziecka będzie płyta zespołu Arka Noego - wokaliści są niewiele starsi od dzieci przystępujących właśnie do Pierwszej Komunii.

Płyta zespołu Arka Noego. Prezent na Pierwszą Komunię

Sprawdź cenę >>

Laptop

Dzieci coraz wcześniej rozpoczynają korzystanie z laptopów w szkole, więc u progu czwartej klasy może to być całkiem słuszny prezent. Warto wybrać sprzęt solidny pod względem mechanicznym, a niekoniecznie z najwyższej półki cenowej - zapewne tego pierwszego sprzętu nie czeka długi żywot...

Prezent na Komunię i Dzień Dziecka. Laptop

Sprawdź cenę >>

Książka "Jan Paweł II" z serii "Święci Uśmiechnięci"

Wiele osób, szczególnie ze starszego pokolenia, ceni św. Jana Pawła II. Pierwsza Komunia siostrzenicy czy wnuka może być dobrą okazją do zapoznania dziecka z tą postacią, w formie przystępnej i bliskiej perspektywie młodego odbiorcy książki.

Prezent na Komunię. Książka o Janie Pawle II

Sprawdź cenę >>

 

Smartwatch

Kiedyś hitem komunii był zegarek, dziś jego miejsce zajmuje powoli smartwatch. Dając taki prezent u progu 4. klasy warto pomyśleć o smartwatchu dorosłym, bo te dedykowane dzieciom zostaną uznane za przedmiot "dla maluchów".

Prezent na Komunię i Dzień Dziecka. Smartwatch

Sprawdź cenę >>

 

Eleganckie wydanie Biblii

"Pierwsza Biblia" to jeden z najbardziej klasycznych prezentów religijnych na Pierwszą Komunię. Warto kupić ładne, powiązane z Pierwszą Komunią wydanie. 

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Prezent na Komunię

Sprawdź cenę >>

 

Biblia w obrazkach :-)

Stary Testament wielu osobom może wydawać się trudny w odbiorze dla drugo-trzecioklasisty. Stąd propozycja przedstawienia najciekawszych przypowieści w formie obrazków z przystępną wersją opowieści.

Biblia - Stary Testament, ilustrowana. Prezent na komunię

Sprawdź cenę >>

 

Konsola do gier Play Station

Klasyczne marzenie wielu chłopców (ale nie tylko).

Konsola Play Station. Prezent na Komunię i Dzień Dziecka

Sprawdź cenę >>

Tablet

100 punktów do lansu, niezawodność, rozrywka i inwestycja w edukację. Klasyczny iPad z pamięcią 32GB i wi-fi ucieszy młodego cyfrowego obywatela, a świadomym rodzicom pozwoli uczynić z niego narzędzie rozwoju.

iPad. Prezent na Komunię i Dzień Dziecka

Sprawdź cenę >>

 

Smartfon

Wielu rodziców wybiera Pierwszą Komunię jako okazję, na którą dziecko dostaje telefon - albo w ogóle pierwszy aparat, albo pierwszy "dorosły" sprzęt. Warto wybrać wytrzymały smartfon dobrej jakości, ale niekoniecznie z najwyższej półki cenowej.

Prezent na Komunię i Dzień Dziecka. Smartfon

Sprawdź cenę >>

 

Rower Kross Level Replica

Klasyka prezentów komunijnych niemalże od pokoleń (wielu dzisiejszych rodziców właśnie ten pojazd dostało na swoją uroczystość). Bardzo dobry pomysł, jeśli dla dziecka nastąpił czas przesiadki z roweru "dla małych dzieci" na dorosły.

Prezent na Komunię i Dzień Dziecka. Rower Kross Lea

Sprawdź cenę >>

Rolki

Nawet jeśli dziecko ma już i rower, i hulajnogę, rolki (koniecznie regulowane!) na pewno je ucieszą.

 

Prezent na Komunię i Dzień Dziecka. Rolki regulowane

Sprawdź cenę >>

 

Wrotki

Rolki rolkami, ale powracające trendy dotyczą także produktów dla ośmiolatków. Wrotki mają szansę awansować na "przebój sezonu" i są przedmiotem westchnień nawet u dzieci (szczególnie dziewczynek) już mających rolki.

Prezent na Komunię i Dzień Dziecka. Wrotki Retro VintageSprawdź cenę >>

 

Robot edukacyjny Photon

Jeśli chcesz kupić przyszłościową zabawkę edukacyjną, wybierz Photona - robota do nauki programowania o polskim rodowodzie. Zabawka uczy programowania dzieci w każdym wieku, rozwijając się i "rosnąc" wraz z dzieckiem.

Prezent na Komunię i Dzień Dziecka. Robot edukacyjny Photon

 

Sprawdź cenę >>

Quad (w wersji dla dzieci)

Kontrowersyjny prezent, przeznaczony tylko dla dzieci mających myślących i odpowiedzialnych rodziców z wyobraźnią :-). Zastanów się też nad odbiorcą. Najlepszym będzie dziecko, które interesuje się pojazdami, umie zgodnie z przepisami jeździć na rowerze i już się domaga sadzania go za kierownicą rodzicielskiego samochodu. Dlaczego znalazł się na naszej liście? Odpowiednio stosowany - choćby w pakiecie z członkostwem w klubie quadowym - umożliwi trening odpowiedzialnej jazdy. Dziecko do lat 14 nie może nim jeździć po drogach publicznych, zawsze konieczny jest nadzór rodziców (bo to nie jest zabawka, tylko pojazd), a niezależnie od wieku prezent ten liczy się tylko z zestawem gogle+kask+ochraniacze.

Prezent na Komunię i Dzień Dziecka. Quad dla dziecka

Sprawdź cenę >>


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćfot. InFaktfot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: