2 mln USD na rozwój Wikipedii

26-08-2009, 07:21

Kolejny grant na funkcjonowanie i rozwój projektów edukacyjnych realizowanych przez Wikimedia Foundation. Kwota niebagatelna - 2 miliony dolarów.

Dobra passa Wikimedia Foundation. Tydzień temu wsparcie finansowe dla niej ogłosiła Hewlett Foundation, która przeznaczyła pół miliona dolarów na dalszy projekt Wikipedii, argumentując, że jest to doskonałe narzędzie służące szerzeniu wiedzy. Teraz kolejne dwa miliony dolarów przekaże grupa inwestorów skupionych wokół twórcy serwisu aukcyjnego eBay - Pierre'a Omidyara. Matt Halprin, jako przedstawiciel Omidyar Network, zasiądzie w radzie nadzorczej Fundacji.

Kwota to ma zostać przekazana Fundacji w ciągu najbliższych dwóch lat. Zostanie ona przeznaczona na dalszy rozwój projektów, których celem jest dostarczanie bezpłatnych treści edukacyjnych ludziom na całym świecie, a także ułatwienie w ich tworzeniu. Głównym beneficjentem będzie zapewne wolna encyklopedia.

Ponieważ Wikimedia Foundation jest organizacją non-profit, jej funkcjonowanie zależne jest od sponsorów w postaci firm oraz osób prywatnych. Przeprowadzana co roku zbiórka pieniędzy jest jednym ze sposobów pozyskania niezbędnych funduszy na działanie i rozwój.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Wikipediatag Wikimediatag eBaytag dofinansowanie
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy