Zawieranie umów na odległość w aplikacji Spinker

06-12-2016, 16:09

Spinker to aplikacja umożliwiająca zawieranie umów na odległość – o ile nie wymagają one odręcznego podpisu lub wizyty u notariusza. Zawarta w ten sposób umowa jest zgodna z obowiązującymi przepisami prawa - zapewniają twórcy narzędzia. Jak to działa?

Działanie Spinkera zostało oparte na funkcji wirtualnego podpisu. Podpis można narysować na ekranie smartfona, czy też za pomocą myszki czy touchpada, jeśli akurat korzystamy z komputera. Dzięki temu, kontrahenci nie muszą drukować i skanować umowy – wystarczy dokument dostępny w aplikacji. Wszystkie podpisane umowy trafiają do archiwum Spinkera, dzięki czemu zawsze można sprawdzić ich treść lub wydrukować.

Spinker umożliwia zawieranie umów między osobami prywatnymi, nieprowadzącymi działalności gospodarczej lub między przedsiębiorcami. W aplikacje znajdziecie bazę 18 najczęściej używanych wzorów umów – są one dostępne za darmo. Wystarczy pobrać program na telefon i zarejestrować się w systemie. Dokumenty, które dla swojej skuteczności wymagają ręcznego podpisu lub wizyty u notariusza nie są dostępne w aplikacji.

Przykłady umów, które można zawrzeć w aplikacji Spinker:

  • Umowa pożyczki pieniężnej
  • Umowa darowizny
  • Umowa najmu np. lokalu mieszkalnego
  • Umowa sprzedaży np. komputera
  • Umowa o opiekę nad dzieckiem
  • Umowa o dzieło indywidualne (bez przeniesienia praw autorskich)
  • Protokół zdawczo-odbiorczy lokalu mieszkalnego

i wiele innych.

Aplikacja jest przeznaczona na urządzenia z systemem Android. Wkrótce będzie współpracować także z systemem iOS.


Źródło: Materiał nadesłany do redakcji. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930