Zamiast kartki – kalkulator. Leasing wyliczysz szybciej niż myślisz!

29-05-2018, 07:42

Chcesz kupić nowe auto i zastanawiasz się nad tym, jaki leasing wybrać? Wielu leasingodawców udostępnia na swoich stronach internetowych kalkulator. Leasing można obliczyć w nim nie tylko łatwo, ale także bezbłędnie. I to bez wychodzenia z domu!

mat partnera

Nowoczesny kalkulator leasingu z niską ratą

Jaki leasing jest najlepszy? Do odpowiedzi na to pytanie nie jest potrzebny nawet kalkulator. Leasing z jak najniższą ratą będzie stanowił dla większości osób najbardziej korzystną ofertę. I taką możliwość daje Leasing EasyDrive, oferowany w ramach Volkswagen Financial Services. Sfinansujesz nim wszystkie modele marki Volkswagen.

Dzięki temu, że leasingobiorca w trakcie trwania umowy spłaca jedynie kwotę, o jaką zmniejszy się wartość samochodu, można znacznie obniżyć miesięczne koszty leasingu. Ponadto jest to elastyczny sposób finansowania pojazdu, w którym kalkulator leasingu nie ma jednej sztywnej wysokości miesięcznej raty. Każdy zainteresowany może indywidualnie ustalić swoją ratę za samochód.

Przykładowe obliczania leasingu na kalkulatorze

Użycie kalkulatora leasingowego w praktyce wygląda następująco: należy odwiedzić stronę internetową, wybrać pojazd i poprzez manipulowanie suwakami na kalkulatorze znaleźć oczekiwaną wysokość raty. Możliwości jest naprawdę wiele. Za podstawę obliczeń niech posłuży Volkswagen T-Roc. W wersji z silnikiem TSI o pojemności 2,0 i mocy 190 KM oraz siedmiostopniową skrzynią biegów DSG, kosztuje 125 090 zł.

Symulacja bez opłaty wstępnej

Najniższa możliwa rata za to auto w przypadku, gdy nie chcesz wnosić opłaty wstępnej, wynosi 1336 zł. Pozostałe parametry, jakie kalkulacja leasingowa musi spełniać, aby rata miała tę wysokość, to:

  • okres finansowania – 48 miesięcy,
  • roczny limit przebiegu – 20 tys. km.

Jak uzyskać najniższą ratę za Volkswagena T-roca?

Jeśli w tych warunkach dokonać jednej zmiany, a mianowicie podnieść opłatę wstępną do równowartości 30 proc. ceny auta, uzyska się najniższą możliwą ratę leasingową. Wynosi ona zaledwie… 625 zł!

Optymalny kompromis w wysokości raty

Szukając złotego środka zastanów się nad ratą w wysokości 1 proc. wartości pojazdu. Uzyskasz ją, wyśrodkowując ustawienie wszystkich suwaków na kalkulatorze, tj. ustawisz:

  • okres finansowania na 36 miesięcy,
  • opłatę wstępną na 15 proc.,
  • a roczny limit przebiegu na 30 tys. km.

W leasingu na takich warunkach miesięczna rata wyniesie 1210 zł, czyli niemal dokładnie 1 proc. wartości samochodu. Jak widać, w Leasingu EasyDrive raty są niskie i każdy klient łatwo dostosuje je do swoich oczekiwań jeszcze zanim uda się do dealera Volkswagena po samochód. Tam także oczywiście dopełni wszystkich formalności związanych z taką formą finansowania auta.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.