Z aplikacją mobilną na szlaku zamków gotyckich

21-09-2015, 20:34

Turystyka tematyczna - to przyszłość. Taka idea od samego początku przyświecała stworzeniu aplikacji mobilnej „Szlak Zamków Gotyckich”, która jest już dostępna na smartfony i tablety z systemem Android.

Głównym celem projektu jest wypromowanie dziedzictwa kulturowego obszaru regionu Morza Bałtyckiego (płn. Polska, Rosja – Obwód Kaliningradzki) , jako atrakcyjnego, ze względu na posiadane uniwersalne wartości historyczne i kulturowe. Formuła aplikacji mobilnej, jak i specyficzna tematyka mają w założeniu sprzyjać nowoczesnemu podejściu do promocji miast i regionów, w którym ważne jest wytworzenie potrzeby odwiedzenia jakiegoś miejsca w konkretnym celu - poczucia i doświadczenia specyficznego, historycznego klimatu oraz przeżycia przygody.

Twórcy aplikacji wdrożyli polską i rosyjską wersję językową oraz zadbali o to, aby korzystanie z niej było łatwe i przyjemne. Przewodnik po szlaku zamków gotyckich to kompendium wiedzy dla aktywnych turystów chcących mieć w swoim smartfonie dostęp do bogatych opisów historycznych, ciekawostek i galerii zdjęć odwiedzanych zamków, a także pełną informację turystyczną w zasięgu ręki. Informacje zaprezentowane są w przyjazny sposób, a dzięki wykorzystaniu geolokalizacji każdy użytkownik łatwo znajdzie drogę do każdego zamku na szlaku oraz dowie się, gdzie w okolicy odbywa się ciekawa impreza, co trzeba zobaczyć i zwiedzić oraz gdzie można smacznie zjeść i znaleźć nocleg.

Partnerzy projektu Stowarzyszenie gmin „Polskie Zamki Gotyckie” wraz z wykonawcą – wmobi.pl zapowiadają dalsze prace nad aplikacją. W najbliższym czasie planowane jest wdrożenie wersji na iOS, kolejne wersje językowe, a przede wszystkim zaimplementowanie questów, czyli mechanizmów gier terenowych i zabaw edukacyjnych dla użytkowników w oparciu o przygotowane scenariusze i wykorzystanie modułu GPS.


Źródło: informacja prasowa

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag zamkitag turystykatag aplikacje mobilne


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy