Wyjeżdżasz za granicę? Co sprawdzić wybierając przewoźnika?

05-03-2019, 18:41

Podróżujemy coraz więcej i coraz chętniej wybieramy bus bądź autobus podróżując po Europie. Bilet na autobus często jest tańszy od miejsca w samolocie, a i często na dworzec autobusowy jest bliżej niż na lotnisko. Zdarza się jednak niestety, że środek transportu nie spełnia naszych nawet podstawowych oczekiwań. Jednak brak czasu na zmianę opcji transportu powoduje, że decydujemy się na podróż w mało wygodnych warunkach. A wystarczyło sprawdzić kilka informacji o firmie, by nie żałować. Co dokładnie sprawdzić?

mat partnera

Przewoźników do wyboru do koloru

Oferta przewoźników międzynarodowych jest na tyle bogata, że nie jest problemem znalezienie busa do większości Europejskich krajów w dogodnym terminie. Najwięcej ofert dotyczy tras najczęściej przemierzanych przez Polaków. Busy do Niemiec, busy do Holandii, Anglii czy Belgii są w ofercie wielu firm przewozowych, które oferują nie tylko transport osób, ale przewozy różnych rzeczy na życzenie klienta. Ale wśród większości uczciwych przewoźników zdarzają się czarne owce! Autobusy z minionej epoki, duże opóźnienia, niedoświadczeni kierowcy. Rynek przewozów międzynarodowych rozwija się bardzo dynamicznie, firm i ofert przybywa, wzrasta więc ryzyko wyboru mało atrakcyjnej oferty i pod względem cenowym i bezpieczeństwa podróży.

Jakimi informacjami dzieli się przewoźnik?

Strona internetowa wiele mówi o firmie, a przede wszystkim zakładka kontakt! Jeśli przedsiębiorca udostępnia dane dotyczące firmy, jak: adres, nip, regon, umożliwia kontakt na różne sposoby, przez telefon, osobiście, mailem, to firma jest wiarygodna.

Co mówią o nim klienci?

Podróżujący chętnie dzielą się swoimi opiniami na temat przewoźników na różnych forach internetowych. Wystarczy wpisać nazwę firmy i opinie, by szybko do nich dotrzeć. Najbezpieczniejszą opcją jest wybór przewoźnika, o którym klienci piszą w sieci. Z opinii dowiesz się, czy busy, autobusy mają opóźnienia, czy są to nowoczesne pojazdy, jak szybko pokonują określone trasy itd. Wybierając firmę bez opinii klientów, nieco ryzykujesz, bo nie wiesz czego możesz się spodziewać. Nowoczesne autobusy na głównej stronie firmy mogą być tylko kuszącą zachętą.

Jaką trasą jedzie autobus?

Zanim klikniesz w kup bilet, zapoznaj się z trasą przejazdu. Bo wcale nie jest oczywiste, że firma jeździ tą samą trasą, co inne. Na stronach niektórych przewoźników masz możliwość dokładnego zapoznania się z trasą, ale niestety nie wszyscy podają takie informacje. Ale od tego jest telefon bądź mail, by otrzymać szczegóły dotyczące trasy przejazdu. Im mniej przystanków po drodze, tym szybciej dotrzesz do celu! Dlatego najlepszą opcją są małe busy 9 osobowe, które swoją trasę optymalizują pod klientów, którzy z nimi jadą danego dnia. 

Z przesiadką w tle?

Przewoźnicy nie zawsze informują klientów o przesiadkach. Dopiero w trakcie podróży dowiadujesz się, że musisz się przesiąść do innego autobusu. Aby takich niespodzianek nie było, to albo musimy dokładnie przeczytać ofertę, albo zapytać przewoźnika czy planowane są przesiadki.

Jak wybrać portale pośredniczące w rezerwacji biletów?

Wybór sprawdzonego przewoźnika ułatwiają portale, które skupiają firmy transportowe. W jednym miejscu sprawdzisz dostępne oferty, wybierzesz najtańszy bilet i przede wszystkim masz pewność, że firma działa uczciwie, posiada wszystkie niezbędne licencje, a pojazdy mają wymagane badania techniczne. Ponadto, szybko zarezerwujesz bilet i skorzystasz z opcji door to door.

Na wybór przewoźnika opłaca się poświęcić więcej czasu, bo podróż to zazwyczaj kilkanaście godzin. Możesz jednak zaoszczędzić czas i skorzystać z nowoczesnego systemu rezerwacji Busnow.pl, który łączy najlepszych przewoźników i zaoferuje Ci najlepszego kierowcę bez marnowania Twojego czasu. Choć często nie przejmujemy się na zapas, to w tym przypadku pomyśl, ile może kosztować Cię zła decyzja, finansowo i psychicznie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag przewoźnicytag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. peshkov
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: