Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wybielanie zębów - korzyści dla zdrowia i wyglądu

08-11-2016, 06:41

Marzenie o białych zębach łatwo dziś zrealizować. Reklamy telewizyjne i internetowe kuszą nas coraz nowocześniejszymi i bezpieczniejszymi metodami wybielania, począwszy od past wybielających, które w magiczny sposób, w ciągu kilkunastu dni mają nam zapewnić idealnie białe zęby godne hollywoodzkiej gwiazdy.

Gabinety dentystyczne proponują wybielanie lampą LED lub UV, sporą popularnością cieszy się także wybielanie nakładkowe. Od niedawna stomatolodzy oferują również laserowe wybielanie zębów - szybką, skuteczną i tańszą niż można się spodziewać metodę na śnieżnobiały uśmiech.

Wybielanie zębów laserem - najczęstsze pytania

Laser jako sposób na białe zęby pojawił się w polskiej stomatologii stosunkowo niedawno. Nic więc dziwnego, że budzi zarówno ogromne zainteresowanie, jak i mnóstwo pytań. Pacjenci chcą wiedzieć, jaki jest koszt laserowego wybielania zębów, czy jest to metoda w pełni bezpieczna i bezbolesna, a także, jak trwały jest efekt zabiegu. I co istotne, czy rzeczywiście warto zainwestować w profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym, zamiast próbować samodzielnie rozjaśnić zęby? Odpowiedź na ostatnie pytanie jest najprostsza. Eleganckie, trwałe wybielenie może wykonać wyłącznie lekarz stomatolog z wieloletnim doświadczeniem. Trzeba również pamiętać, że inne metody wybielania (w tym zwłaszcza metody domowe, takie jak pasty i paski wybielające, czy zabiegi w gabinetach kosmetycznych) nie są w stanie zagwarantować tak szybkiego i trwałego efektu, jak wybielanie laserowe. W tej metodzie wykorzystany jest silny nadtlenek wodoru (czyli po prostu woda utleniona), który po potraktowaniu laserem utlenia wszystkie przebarwienia. Efekty utrzymują się nawet od 2 do 3 lat.

Wybielanie zębów nie dla każdego - lista przeciwwskazań

Niestety, nie każdy może skorzystać z zabiegu wybielania zębów. Zabiegu nie przeprowadza się u osób poniżej 16 roku życia, pacjentów z ostrymi przebarwieniami szkliwa po tetracyklinie ( w takim wypadku raczej stosuje się korony lub licówki). Przeciwwskazaniem jest też ciąża i karmienie piersią. Szczególniej ostrożności wymagają osoby z nasiloną wrażliwością termiczną zębów. Dyskwalifikujące jest także uczulenie na składniki materiałów wybielających. Dużym utrudnieniem jest także niezdyscyplinowanie pacjenta, począwszy od banalnej niezdolności do siedzenia na fotelu stomatologicznym z otwartymi ustami, a skończywszy na niechęci do stosowania białej diety i rezygnacji ze spożywania produktów mocno barwiących zęby (do dwóch tygodni po wykonaniu zabiegu). W tej ostatniej sytuacji wybielanie może dać efekt wręcz przeciwny do oczekiwanego.

Czy warto?

Piękny uśmiech to nie tylko kwestia estetyczna, a troska o zdrowe zęby stanowi jeden z najważniejszych elementów dbania o zdrowie całego organizmu.

Konstulacja: SuperWhite.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. Freepik