Warszawa, Singapur i Sydney - OVH otwiera trzy nowe centra danych

25-10-2016, 18:31

Pod nazwą kodową WaW, SNG i SYD, OVH otwiera trzy centra danych na terenie Polski, Singapuru oraz Australii. W ten sposób firma realizuje pierwszy etap planu dotyczącego rozwoju centrów danych, ogłoszonego w 2015 roku.

Nowe obiekty umożliwią wsparcie klientów OVH w ich globalnej ekspansji oraz pozwolą zaspokoić rosnący popyt na usługi outsourcingu infrastruktury cyfrowej na całym świecie.

Posiadanie zasobów cyfrowych jak najbliżej obszaru prowadzonej działalności gospodarczej lub w momencie wejścia na nowe rynki stało się dla firm poważnym wyzwaniem. Potwierdzają to również klienci OVH, którzy oczekują dostępu do usług we własnych krajach lub na nowych obszarach geograficznych. OVH obsługuje obecnie milion klientów w ponad 130 krajach. Z tego powodu firma podjęła decyzję o utworzeniu nowych centrów danych na całym świecie.

Oferta startowa dostosowana do każdego rynku

W celu zapewnienia klientom możliwości testowania swoich usług w każdym z nowopowstałych centrów danych, OVH stworzyło specjalną ofertę startową „Discover", zapewniając przy tym najlepszy stosunek jakości do ceny na każdym rynku.

OVH działa przy wykorzystaniu własnej globalnej sieci o przepustowości 7,3 Tbps, która gwarantuje optymalną latencję i bezpieczeństwo. Spółka dysponuje 32 PoP-ami (Point of Presence) na całym świecie, dzięki czemu możliwe jest zapewnienie przepustowości łącza w konkurencyjnych cenach, nawet w miejscach gdzie przesył danych jest bardzo kosztowny, np. w Azji.

Wszystkie usługi proponowane w nowych centrach danych zapewniają bezpłatnie ochronę anty-DDoS, utrzymaną w jednakowym standardzie dla wszystkich ofert OVH. Infrastruktura anty-DDoS obejmuje każde centrum danych OVH. Dodatkowo dzięki usłudze vRack możliwe będzie uruchomienie chmury hybrydowej, co pozwoli na połączenie różnych usług OVH (serwery dedykowane, chmura prywatna oraz publiczna) między różnymi centrami danych, w tym polskim. Dzięki temu użytkownicy zyskają jeszcze większe bezpieczeństwo (georedundancja) oraz dostępność swoich usług (połączenia sieciowe).

W zależności od kraju, w kolejnych miesiącach do portfela produktów będą wprowadzane nowe usługi - oferta serwerów dedykowanych, VPS, chmura publiczna, chmura prywatna oraz Cloud Hosting. OVH planuje udostępnienie wszystkich swoich rozwiązań na całym świecie za pośrednictwem panelu klienta oraz interfejsu API, optymalizując doświadczenia i wygodę użytkowników.

Kolejne centra danych w Stanach Zjednoczonych i Europie

Oprócz otwarcia trzech centrów danych, do końca 2017 roku OVH planuje udostępnienie siedmiu kolejnych placówek w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Anglii i Holandii. Wraz z końcem 2016 roku planowane jest uruchomienie centrum danych w Wirginii na wschodnim wybrzeżu USA. Terminy i lokalizacja jednostki na zachodnim wybrzeżu USA zostaną podane na początku 2017 roku. Jeśli chodzi o Anglię i Niemcy zapadły już decyzje o lokalizacjach w pobliżu Frankfurtu i Londynu. Pierwsze oferty dla klientów korzystających z tych ośrodków przetwarzania danych są przewidziane już na początek 2017 roku. Obiekt w Holandii ruszy z końcem przyszłego roku. W przypadku inwestycji w Hiszpanii i Włoszech nadal trwa poszukiwanie odpowiednich lokalizacji.

Obecnie, łączna liczba centrów danych należących do OVH wynosi 20 działających jednostek rozlokowanych na całym świecie. Finalizacja budowy poszczególnych obiektów sprawi, że klienci OVH będą mieli do dyspozycji 27 obiektów znajdujących się w 11 krajach na 3 kontynentach.***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Ovhtag centra danych
To warto przeczytać

fot. chenspec

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: