Wanna wolnostojąca - przyjemność, na którą zasługujesz

17-06-2020, 13:01

Ciężki dzień w pracy lub intensywny wysiłek fizyczny nie mają szans w starciu z relaksującą kąpielą. Łazienka to sanktuarium dla ciała i ducha. Można tę przestrzeń przenieść na kolejny poziom za sprawą wanny wolnostojącej.

Dla niektórych to odwieczny dylemat - prysznic czy wanna? Szczęśliwcy, którzy posiadają duże łazienki, zwykle instalują oba te sanitariaty. Nie mniej często szukamy pogłębienia takich doznań jak ukojenie, relaks czy spokój. Wówczas w pokoju kąpielowym pojawiają się olejki zapachowe, świece, a nawet relaksująca muzyka. Wszystko to ma jeden cel - relaks. Jeśli powszechne sposoby nie przynoszą oczekiwanego efektu, a mamy do dyspozycji sporo miejsca to warto pomyśleć o wannie wolnostojącej.

wanna wolnostojąca

Perła w koronie

W idealnej sytuacji nasz pokój kąpielowy posiada przestronne okna, z których rozpościera się piękny widok. W naszej strefie klimatycznej może to być wgląd na ogród, morze, jezioro albo góry. Kąpiel w takiej scenerii to fantastyczne doznanie, które potęguje odczucie relaksu i wyciszenia. Wanna wolnostojąca to swoista perła umieszczona wewnątrz wytrzymałej muszli, z której rozpościera się piękny widok. Niedostępna z zewnątrz stanowi bezpieczny azyl, gdzie spokojnie i bez pośpiechu możemy naładować baterie. Jest to centralny punkt, wokół którego możemy zbudować odpowiedni wygląd i klimat, a pomysłów na wykończenie łazienki z taką wanna jest sporo.

Kolor, który urzeka

Wanny zwykle kojarzą się nam z kolorem białym. Nieco więcej dowolności mamy w wersjach zabudowanych, gdzie ogranicza nas tylko wyobraźnia. Nie mniej wanny wolnostojące to nie tylko biel i jego odcienie. W tym kolorze wykończone jest wnętrze wanny, gdzie ciało napotyka na przyjemny w dotyku akryl. Jest to gładki materiał, który łatwo utrzymać w czystości bez konieczności stosowania agresywnych detergentów. Obudowa wanny może przybierać różne kolory. Do dyspozycji mamy biel, czerń, róż czy odcienie szarości. Dzięki temu dopasowanie wanny do wnętrza lub odwrotnie daje duże możliwości aranżacji tej magicznej przestrzeni.

Pociągające kształty

Producenci wiedzą, że ten element wyposażenia nie może być zwykły. Dzięki ich pomysłowości poza zabawą z kolorami możemy wybierać pomiędzy różnymi kształtami. Znajdzie się coś dla sympatyków klasycznych prostokątnych rozwiązań, ale nie będzie to idealne odwzorowanie klasycznej wanny, którą instalujemy przy ścianie. Oczekujemy więcej polotu i stylu, a także efektu „WOW!”, który chcemy zrobić sami na sobie. Symetryczne zaokrąglone brzegi wprowadzają tak potrzebną harmonię. Dostępne są wersje, które nie znoszą kompromisów. Takie wanny charakteryzują się oryginalnym i luksusowym wzornictwem. Uzupełnieniem są łączenia tak gładkie, że praktycznie niewyczuwalne. Przyjemne w dotyku elementy doskonale oddziałują na nasze ciało.

Dla kogo wanna wolnostojąca?

Wydawać się może, że jest to wyposażenie, które wymaga dużej przestrzeni. Owszem w pokojach kąpielowych lub dużych łazienkach takie wanny prezentują się obłędnie. Nie mniej w mniejsze przestrzenie również wkomponujemy wannę wolnostojącą. Można ją zainstalować klasycznie przy ścianie. Nie będzie to wymagało zabudowania ani stosowania dodatkowych paneli dekoracyjnych. Wanna sama w sobie będzie pięknie wykonaną, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły ozdobą. Można więc stawić czoła wyzwaniu i zainstalować wannę wolnostojącą, która wypełni przestrzeń pozytywną energią, stylem i elegancją.

Wanny wolnostojące często kojarzone są z bajkowymi sceneriami, w których ktoś zażywa kąpieli. Tym kimś możemy być my. Zarówno dysponując małą, jak i większą przestrzenią możemy tak zaaranżować wnętrze łazienki, aby wyeksponować naszą wannę. Pamiętajmy, robimy to przede wszystkim dla siebie. Większa przestrzeń, czyli tzw. pokoje kąpielowe dają więcej możliwości. Często to dobrze doświetlona przestrzeń, z której rozpościera się widok. Nawet jeśli to nasz ogród, to przynajmniej mamy poczucie obcowania z naturą. Wpływa to dodatkowo na spokój umysłu i odprężenie ciała tworząc idealną harmonię. Otuleni ciepłą wodą rozpływamy się w przyjemnych rozmyślaniach, cały czas odpoczywając.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag wanna wolnostojącatag nols
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: