Tableau – program do analizy i wizualizacji danych

30-07-2018, 11:07

Pracujesz w finansach, dziale IT lub marketingu, a do Twoich obowiązków należy analiza zgromadzonych danych? Poznaj Tableau – to intuicyjny w obsłudze program, który umożliwia analizę i wizualizację danych.

mat partnera

Analiza danych również dla małych firm

Analiza danych to po prostu proces ich przetwarzania. Efektem jest uzyskiwanie informacji, które mogą być następnie wykorzystane do poprawy konkurencyjności firmy. Mimo że z analizy danych korzystają głównie duże przedsiębiorstwa, to proces ten nie jest zarezerwowany wyłącznie dla nich – również małe firmy mogą czerpać płynące z niego korzyści.

Dlaczego współcześnie analiza danych odgrywa coraz większą rolę w biznesie? Prowadzenie firmy jest złożone. Właściciele małych firm często opierają się jedynie na swojej intuicji czy przetestowanych już rozwiązaniach. Tymczasem gromadzenie danych i ich analiza ułatwia podjęcie trafnych decyzji dotyczących np. rozszerzenia asortymentu punktu handlowego.

Tableau do analizy i wizualizacji danych

Gromadzenie danych nie wystarcza – aby były one przydatne, niezbędne jest jeszcze ich przeanalizowanie. W tym celu przydaje się nowoczesne oprogramowanie typu Business Intelligence. Tableau to intuicyjny w obsłudze program do analizy i wizualizacji danych. Za jego pomocą możliwe jest szybkie przedstawienie danych w czytelny sposób, a następnie ich dalsza analiza.

Program Tableau wyróżnia się zarówno intuicyjnym interfejsem, jak i możliwością zintegrowania go z prawie każdym źródłem danych. Narzędzie jest też wyposażone w gotowe konektory – przykładem może być Google Sheets. Dla wielu osób, które pracują z danymi na co dzień, dobrą wiadomością będzie również to, że Tableau pozwala na bardzo szybką przebudowę i rozbudowę modelów raportowania.

Wybierz swoją wersję programu

Certyfikowanym dystrybutorem aplikacji Tableau jest firma Data Analytics. Na klientów, którzy potrzebują potężnego, ale intuicyjnego w obsłudze programu do analizy i wizualizacji zgromadzonych danych, czekają następujące wersje:

1) Tableau Desktop

  • podłączenie nowych danych
  • rekonfiguracja modelu podłączenia
  • tworzenie połączeń między źródłami na różnych poziomach agregacji
  • tworzenie dashsboardów, wizualizacji i story oraz udostępnianie poprzez publikację raportów i dashboardów na serwerze

To podstawowa wersja aplikacji, która jest niezbędna do tworzenia nowych połączeń do danych źródłowych, rekonfiguracji istniejącego modelu, tworzenia połączeń i poziomów agregacji, czy wreszcie tworzenia dashboardów, raportów i wizualizacji i ewentualne udostępniania ich poprzez publikację na serwerze, jeśli ktoś zakupi wersję serwerową do pracy grupowej. Cała aplikacja działa w technice „przeciągnij-upuść”. W efekcie korzystanie z programu jest niezwykle intuicyjne – w ciągu kilku minut użytkownicy mogą uzyskać dostęp do czytelnie przedstawionych danych, a następnie wyciągać wnioski.

Tableau Desktop to idealne rozwiązanie z punktu widzenia menagerów, którzy chcą zaoszczędzić czas, szybko tworząc nowe raporty i zestawienia, podłączać nowe dane do analiz itp. Z tej wersji programu mogą w szczególności korzystać średni, mali, czy mikro przedsiębiorcy, którzy widzą potencjał w analizie danych, a nie potrzebują wykorzystywać elementów pracy grupowej do czego niezbędne jest wykupienie wersji serwerowej.

2) Tableau Server

To wersja programu, która również pozwala analizować i wizualizować dane, a dodatkowo także pracować z innymi osobami, czyli w grupie. Ponieważ serwerowa wersja aplikacji pozwala dzielić się gotowymi wizualizacjami z wybranymi użytkownikami, dedykowana jest ona większym firmom, w których z tych samych informacji korzystają różne osoby i działy.

Tableau Server został tak zaprojektowany, że wszyscy użytkownicy mają dostęp do tych samych kokpitów i zestawień. Jednocześnie możliwe jest przypisanie poszczególnym użytkownikom konkretnych uprawnień.

3) Tableau Online, czyli w chmurze

Budowa i utrzymanie własnej infrastruktury sprzętowej to spore, a w przypadku niektórych firm, również zbędne koszty. Z myślą o takich użytkownikach powstała wersja programu Tableau w chmurze – Tableau Online.

Użytkownicy, którzy wybiorą Tableau Online, nie muszą martwić się o instalację oprogramowania. Jednocześnie aplikacja ma bogatą funkcjonalność, a dane są dostępne z każdego miejsca na świecie – wystarczy tylko połączenie z internetem.

Pracuj efektywnie z Tableau – skorzystaj ze szkolenia

Mimo że aplikacja Tableau została zaprojektowana z myślą o wygodzie użytkowników, to aby maksymalnie wykorzystać jej możliwości, dobrym pomysłem jest skorzystanie z profesjonalnego szkolenia Tableau. Tableau to nie mały programik z ograniczonymi możliwościami, tylko potężne oprogramowanie, które z jednej strony do prostych zadań daje użytkownikom łatwość obsługi, ale z drugiej – kiedy poznamy Tableau bliżej i zapoznamy z wieloma zaawansowanymi funkcjonalnościami i technikami pracy z narzędziem (m.in. do analizy statystycznej, tworzenia parametrów i analiz what if etc.) – daje olbrzymie możliwości typowo kontrolingowe. Organizatorem szkoleń i warsztatów z obsługi programu Tableau jest spółka Data Analytics - certyfikowany dystrybutor Tableau w Polsce. Szkolenia są organizowane w naszej siedzibie Warszawie przy ul. Kolejowej 5/7 lub na miejscu u klienta, a w przypadku większych grup w wynajętych salach konferencyjnych. Organizujemy również jednodniowe warsztaty "Tableau Stadium Show" dla osób rozpoczynających pracę z Tableau.

Jeżeli skorzystasz z oferty Data Analytics, szybko nauczysz się pracować z programem Tableau. Podczas szkoleń poruszane są m.in. następujące zagadnienia:

  • łączenia danych z różnych źródeł i ich import do Tableau,
  • wizualizacji danych za pomocą Tableau,
  • tworzenia raportów tabelarycznych z formatowaniem warunkowym,
  • budowy interaktywnych dashboardów,
  • pracy z funkcjami statystycznymi.

Wiedza jest przekazywana przez prowadzących w przystępny sposób, a to oznacza, że szybko opanujesz metody efektywnej pracy z programem i dzięki temu będziesz mógł go wykorzystać do budowy przewagi konkurencyjnej.

Co warte podkreślenia, już jeden dzień warsztatów wystarczy, aby rozpocząć korzystanie z oprogramowania, co nie jest osiągalne w przypadku wielu produktów konkurencyjnych. Instalacja czy podłączenie danych jak ich dalsza efektywna analiza jest możliwa w jeden dzień… To nie żart!


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. TriggoRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
Serwisy specjalne: