Suchy lód jako środek czyszczący - dlaczego warto wybrać czyszczenie suchym lodem?

23-12-2017, 14:29

Suchy lód jest powszechnie wykorzystywany w przemyśle, transporcie i cateringu. Od pewnego czasu coraz częściej mówi się również o jego wykorzystywaniu do czyszczenia różnych powierzchni.

ice

Suchy lód do czyszczenia

Mianem suchego lodu określa się dwutlenek węgla w stałym stanie skupienia. Suchy lód otrzymuje się poprzez rozprężenie ciekłego CO2, po którym formuje się ze związku dowolne bloki lub granulat.

Ze względu na wiele właściwości suchego lodu pomyślano o jego zastosowaniu w czyszczeniu różnych powierzchni - okazało się, że substancja sprawdza się świetnie. Blok suchego lodu jest pozbawiony właściwości ściernych, dzięki czemu czyszczona powierzchni jest zabezpieczona przed uszkodzeniem. Ponadto czyszczenie suchym lodem nie pozostawia śladów, jak ma to miejsce w przypadku piaskowania - suchy lód zamienia się w gaz, a więc całkowicie znika z czyszczonej powierzchni. Substancja działa także bakteriobójczo i usuwa przykre zapachy, będąc jednoczenie przyjazną dla środowiska.

 

Czyszczenie suchym lodem odpowiednie dla każdej powierzchni

Suchym lodem można czyścić praktycznie każdą rzecz. Dzięki niemu usunie się większość zabrudzeń z kurzu, rdzy, pyłów, tłuszczów, smarów, gum, wosków, wapna, azbestu, pleśni i innych. Dodatkowo suchy lód skutecznie pomaga usuwać starą farbę i przygotowywać ścianę, elewację czy dach do konserwacji. Z tego powodu poleca się czyszczenie suchym lodem w przypadku maszyn, elewacji, linii produkcyjnych, pomników i innych zabudowań narażonych na działanie czynników atmosferycznych.

Co więcej, suchy lód usunie powłokę lakierniczą z samochodu. Auto będzie od razu gotowe do ponownego malowania, a jego karoseria będzie wolna od jakichkolwiek zarysowań powstałych na etapie usuwania poprzedniego lakieru.

 

Skuteczna i ekologiczna metoda

Czyszczenie suchym lodem jest skuteczną metodą usuwania wielu trudnych zabrudzeń. Szok termiczny związany z kontaktem suchego lodu z zabrudzeniem powoduje, że plama staje się krucha i szybko odrywa się od czyszczonego przedmiotu. Tym samym, dwutlenek w postaci stałej radzi sobie z plamami z tłuszczu czy smaru lepiej niż tradycyjne środki myjące.

Ze względu na to, że dwutlenek węgla znajduje się ziemskiej atmosferze i stanowi ważny składnik powietrza, jego stosowanie jest w pełni bezpieczne. Suchy lód ulania się, nie pozostawiając po sobie niebezpiecznych ścieków czy odpadów w postaci opakowań do przechowywania silnych detergentów. Dzięki temu czyszczenie za pomocą suchego lodu jest jedną z najprzyjaźniejszych metod dla środowiska.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Sarota PR


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.