Strona www w systemie CMS Drupal – czy warto się zdecydować?

30-07-2018, 11:54

Tworząc profesjonalną stronę internetową musimy polegać na sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązaniach. Ochronę przed zagrożeniami i dostęp do wypróbowanych narzędzi zapewni nam CMS Drupal. Jest on funkcjonalnym systemem zarządzania treścią i niezwykle elastycznym frameworkiem. Sprawdź, dlaczego warto się na niego zdecydować, gdy zlecamy założenie witryny www.

mat partnera

Do czego służy CMS?

 CMS, z angielskiego Content Management System, to system zarządzania treścią zawartą na stronie internetowej. Taki rodzaj oprogramowania jest potrzebny do samego założenia witryny, a po jej utworzeniu także do administrowania nią. Istnieje kilka typów i odmian systemów CMS, różniących się rodzajem zarządzanego obszaru i rozwiązaniami, na których się opierają. Pośród najbardziej popularnych odmian systemów CMS wyróżnia się np. Module-based systems, czyli systemy oparte na odpowiednio przygotowanych modułach. Przykładem takiego systemu jest np. Drupal.

 

Drupal CMS – czym właściwie jest?

 Drupal to drugi, zaraz po WordPressie, najpopularniejszy CMS. Można prowadzić na nim rozmaite strony – od portali informacyjnych, przez witryny miast, aż po sklepy internetowe. Uniwersalność i elastyczność Drupala pozwalają na zastosowanie go do różnych celów. Ten funkcjonalny CMS daje użytkownikowi silną personalizację i gwarantuje wygodę zarządzania treścią. Ponadto posiada narzędzia budujące społeczność, które sprawią, że Twoja witryna zaistnieje w mediach społecznościowych, czyli w bardzo istotnym dla biznesu kanale informacyjnym.

 

Drupal – zdecyduj się na usługi specjalistów

 Choć interfejs użytkownika CMS Drupal okazuje się bardzo przyjazny, lepiej zlecić stworzenie strony w oparciu o ten system profesjonalistom. Software House’y i agencje interaktywne, po poznaniu Twoich potrzeb i wymagań względem witryny, wdrożą interesujące Cię rozwiązania. Specjaliści od IT, czerpiąc ze swojego doświadczenia, zaproponują Ci usprawnienia, które wpłyną korzystnie na funkcjonowanie projektowanej strony. Należy pamiętać, że lepiej zdecydować się na usługi profesjonalistów pracujących w oparciu o oprogramowanie open source (Drupal jest jednym z nich), dlatego że zarządzanie witryną zbudowaną na jego bazie i wprowadzanie modyfikacji okazuje się prostsze dla kolejnych administratorów, czyli również dla Ciebie.

 

Dlaczego warto wybrać Drupal

 Najważniejszą zaletą Drupala wydaje się być jego elastyczność. Do systemu można dodać moduły rozszerzające funkcjonalność i pozwalające na tworzenie zróżnicowanych projektów i udostępnianie wielu typów treści. Co ważne, Drupal jest kompatybilny z wieloma zewnętrznymi systemami, w tym ze źródłami danych. Ponadto system zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Nowe aktualizacje CMSa rozwiązują kwestie nowych zagrożeń pojawiających się w internecie. Oprócz tego Drupal posiada rozbudowaną społeczność, nierzadko służąca pomocą w sprawach technicznych.

 

System Drupal skierowany jest do osób, którym nie wystarczają już proste funkcje, na jakich opiera się działanie np. popularnego WordPressa. W dodatku na poziomie edycji treści czy wdrażania prostych funkcjonalności, do obsługi systemu wcale nie potrzeba specjalistycznej wiedzy, jaką mają programiści. Warto jednak pamiętać, że zbudowanie strony na Drupalu najlepiej zlecić profesjonalistom, którzy zaprojektują bardziej skomplikowane witryny i stworzą dla nich unikalne projekty graficzne.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. TriggoRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
Serwisy specjalne: