Sklep internetowy – czy magazyn jest ci potrzebny?

28-02-2018, 11:26

Nie od dziś wiadomo, że prowadzenie sklepu internetowego jest znacznie tańsze, niż stacjonarnego. Odchodzi nam nie tylko koszt czynszu, ale i opłaty za prąd i inne zużywane media oraz koszt pracowników, którzy musieliby sprzątać i obsługiwać sklep tradycyjny. Poza tym nie musimy przeznaczać funduszy na remont i urządzenie lokalu.

sklep

W sytuacji gdy sklep internetowy się rozwija, niezależnie od tego, jakiego typu towarem handlujesz, warto czasem pomyśleć o wynajmie lub wybudowaniu magazynu. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami, dlatego trzeba rozważyć, czy taki magazyn na pewno jest niezbędny do dalszego funkcjonowania firmy.

Magazyn – koszty

Utrzymanie magazynu kosztuje niemało. Wiążę się nie tylko kosztem wynajmu lub budowy, zatrudnieniem dodatkowych pracowników i wyposażenia pomieszczenia, ale również zorganizowaniem wysyłki i dostaw. Dochodzą również opłaty za wykorzystane media oraz ubezpieczenie magazynu i towaru, który się w nim znajduje. Trzeba pamiętać także, aby dostosować magazyn do przechowywania towaru wybranego typu. W przypadku handlu żywnością trzeba spełnić wiele warunków i odpowiednie przygotowanie pomieszczenia do jej przechowywania może pociągnąć za sobą dodatkowe koszty.

Wynajem czy budowa?

Ze względu na nieustanny rozwój i zmienność warunków w biznesie i handlu trudno jest przewidzieć jakie potrzeby będzie miała firma za kilka lat. Najpopularniejszym i zdecydowanie bezpiecznym rozwiązaniem jest wynajem magazynu. Wybierając tę opcję nie będziesz zmuszony do korzystania z magazynu w sytuacji, kiedy ten konkretny budynek przestanie spełniać potrzeby Twojej firmy. Minimalny okres wynajmu magazynu to 3 lata. Kolejną zaletą jest fakt, że kwestiami związanymi z zarządzaniem nieruchomością zajmuje się jej właściciel. Dodatkowo magazyny na wynajem często są już wyposażone i przystosowane do przechowywania różnych towarów, np. żywności.

W niektórych sytuacjach jednak okazuje się, że wybudowanie nowego budynku i dostosowanie go do potrzeb sklepu jest znacznie bardziej opłacalne. Wiąże się to jednak z podpisaniem umowy z deweloperem na dłuższy okres, zazwyczaj około 7-10 lat.

Jak znaleźć idealny magazyn?

W znalezieniu idealnego budynku, który będzie odpowiadał potrzebom Twojej firmy przychodzą z pomocą portale, jak np. IndustrialGo, gdzie można znaleźć setki ogłoszeń dotyczących magazynów. Dodatkową zaletą jest możliwość skorzystania z pomocy specjalistów, którzy doradzą Ci, jak wybrać idealny budynek.  

 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Codecoolfot. Pracuj.plRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.