Serwer dedykowany - jak wybrać optymalne rozwiązanie?

21-12-2016, 14:17

Wybór serwera dedykowanego to bardzo poważna decyzja, która w dużej mierze warunkuje powodzenie planowanego przedsięwzięcia. Wydajność i stabilność to przecież te elementy, które wraz z szeregiem innych składowych tworzą satysfakcję użytkownika wynikającą z interakcji z oferowaną przez Ciebie usługą. Nawet najlepiej zaprojektowany interfejs nie zagwarantuje oczekiwanego zachowania, jeżeli strona stoi na niestabilnym serwerze. Na co należy zatem zwrócić uwagę?

Usługodawca

Zanim zagłębimy się w techniczne aspekty serwerów, pomówmy przez chwilę o wyborze odpowiedniego partnera. W biznesie naziemnym liczy się współpraca z najemcami, którzy poza atrakcyjną lokalizacją mogą zaoferować dobrą i stabilną cenę, stałą dostawę wszystkich niezbędnych mediów, odpowiedni poziom zabezpieczeń obiektu oraz natychmiastową pomoc fachowców w przypadku awarii.

Te same zasady możemy przełożyć na e-biznes. W tym przypadku jest to o tyle ważne, że świadczone przez Ciebie usługi będą realizowane w systemie całodobowym i w zasięgu globalnym. Wynajem serwera w Sprint Data Center to gwarancja zakupu usługi na najwyższym poziomie.

Serwer dedykowany – określ swoje potrzeby

Serwery dedykowane przeznaczone są dla tych osób, którym nie wystarczy współdzielona moc rozwiązań typu VPS. Potrzeby użytkowników są jednak różne, a o pełnej satysfakcji możemy mówić wyłącznie wtedy, gdy usługa będzie ściśle dostosowana do przedstawianych oczekiwań.

Najtańsze serwery dedykowane w ofercie Sprint Data Center bez problemu zaspokoją wymagania wielu użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w Internecie, a szukają stabilnej i całkiem wydajnej przestrzeni. Dla bardziej zaawansowanych projektów, wymagających potężnych zasobów dyskowych i solidnej mocy obliczeniowej, powinny być brane pod uwagę inne rozwiązania z portfolio usługodawcy.

Na co należy zwrócić uwagę?

O klasie serwera świadczy przede wszystkim zastosowany procesor. Pamiętaj, częstotliwość taktowania zegara oraz ilość rdzeni to jeszcze nie wszystko, ważna jest też ich jakość. Kolejna rzecz to pamięć operacyjna. W tym przypadku sprawdza się prosta zasada – im więcej RAM-u, tym lepiej.

Kolejny istotny aspekt techniczny to przestrzeń dyskowa. Pamiętaj, pojemność to nie jedyny parametr, który powinien być brany pod uwagę. Niezwykle istotna jest też prędkość zapisu i odczytu danych. W tym aspekcie staniesz przed koniecznością dokonania wyboru między technologią HDD i SSD. W przypadku pamięci flash możemy liczyć na niski czas odstępu, jednak pewnym kompromisem jest tu w pewnym stopniu ograniczona pojemność.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
To warto przeczytać


fot. pixabay


Komentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.