Secus wysyła spółkę i3D do Kalifornii

informacja prasowa 04-02-2013, 12:50

W 2011 roku otwarcie biura w Houston, teraz dotarcie do dużych odbiorców wśród grafików i inżynierów w USA. Taki plan realizuje gliwicka spółka i3D, która współpracując z Secus Asset Management (SAM) wyruszyła na podbój rynku amerykańskiego. Platformą umożliwiającą taki szybki rozwój jest współpraca z Markiem Ivanowskim.

Przed rokiem przedstawiciele SAM doprowadzili do aliansu z Ivanowskim, partnerem w funduszu venture capital Sofinnova Corebridge Capital, specjalizującym się w pozyskiwaniu kapitału dla młodych firm i budowie ich pozycji w Dolinie Krzemowej – kolebce nowych technologii. Fundusz zebrał kilkadziesiąt milionów USD na inwestycje w polskie startupy i udrożnienie kontaktów w USA. W selekcji na gruncie polskim pomaga fundusz Secus Asset Management, lecz rola polskiego partnera nie ogranicza się jedynie do procesu wyboru odpowiednich kandydatów.

Rozważamy współfinansowanie przedsięwzięć, rozkładając nasze ryzyko inwestycji. Wysokość inwestycji będzie zależna od wielu czynników, najważniejszym jednak jest potencjał rozwoju na rynku w USA – informuje Grzegorz Pędras, prezes SAM.

Prezentacje i spotkania amerykańskiego anioła biznesu z polskimi podmiotami w zeszłym roku zaowocowały pierwszymi kontaktami z poważnymi partnerami w USA.

Jesteśmy po pierwszych rozmowach z wysokiej klasy specjalistami, reprezentującymi firmę Autodesk, którzy z uznaniem przyglądają się naszym rozwiązaniom technologii Quazar3D, pozwalającej na tworzenie interaktywnej wizualizacji w wymiarze 3D. To idealny produkt skierowany do grafików i inżynierów wysokiej specjalizacji w dużych firmach, m.in. samochodowych – informuje Arkadiusz Patryas, wiceprezes firmy i3D.

I3D dotychczas koncentrowało się na sprzedaży usług i rozwiązań technologicznych do sektora paliw i gazu oraz edukacji. W 2011 roku spółka założyła swoje biuro w Houston. Spółka została zauważona przez Deloitte Technology Fast Index 500 jako jedna najszybciej rozwijających się w regionie Europy Centralnej i Wschodniej.

Spotkanie z Markiem Iwanowskimi i prezentacja "wirtualnej jaskini" w Gliwicach otworzyły przed zarządem firmy nowy kierunek i potencjał rynku. I3D zostało zaproszone do udziału w programie US - Poland Innovation Hub, który wyłania najbardziej perspektywiczne, młode firmy w Polsce i wprowadza na rynek amerykański. W ramach współpracy zaoferowano jej możliwość wsparcia finansowego cyklu spotkań z potencjalnymi inwestorami oraz odbiorcami. Najważniejszym punktem okazały się jednak spotkania w Dolinie Krzemowej oraz udział w sympozjum na Uniwersytecie Stanford. Otrzymaliśmy bardzo ważne wskazówki dotyczące zasad prowadzenia negocjacji, prezentacji naszej firmy przed funduszami inwestycyjnymi oraz możliwość prezentacji naszego oprogramowania podczas spotkania szerokiego forum przedstawicieli biznesu i świata nauki – dodaje wiceprezes i3D.

W Polsce budujemy naszą pozycję na rynku nowych technologii i rozwiązań dla wielu międzynarodowych korporacji oraz polskich firm, m.in. Ceramika Paradyż, Tauron, JSW. Sprzedaż usług w Polsce odpowiada mniej więcej połowie naszych przychodów. Obecnie jednak największy potencjał widzimy w rynku amerykańskim, a ostatnio również na Dalekim Wschodzie. Realizowaliśmy i realizujemy szereg zleceń na tych rynkach, ale chcemy doprowadzić do dużych kontraktów w USA. Jesteśmy zadowoleni z wyników pierwszych rozmów – informuje wiceprezes i3D.***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031