Prowadzenie firmy pod lupą

24-09-2019, 13:26

Procesy automatyzacji są obecne we wszystkich aspektach życia współczesnego człowieka. Są wykorzystywane również w bardzo wielu branżach. Jest to związane z jednej strony z postępem technologicznym, który od ponad wieku stale towarzyszy ludziom i sprawia, że pracę ludzi zastępują maszyny i roboty. Niezwykle istotnym wydaje się być również wpływ komputerów, informatyzacji, internetu na poszczególne sektory przemysłu oraz rynku towarów i usług. Nic więc dziwnego, że najnowocześniejsze technologie są wykorzystywane także przez księgowych. Zazwyczaj w firmach i biurach rachunkowych i w firmach wiele z czynności rachunkowych jest dość rutynowych i dlatego właśnie do ich wykonywania przydaje się komputer i specjalne oprogramowanie.

księgowość online

  1. Automatyzacja w księgowości
  2. Program dla każdego

Automatyzacja w księgowości

Nawet sam fakt przesyłania faktur e-mailem i możliwość zrobienia wielu rzeczy przy wykorzystaniu komputera znacznie skraca czas wszystkich czynności, minimalizuje ryzyko pomyłek i nie obciąża pracowników. Zakłada się więc, że już nawet 80-99% wszystkich zajęć może być zautomatyzowanych. W zakresie księgowości przede wszystkim automatyzacja obejmuje wystawianie faktur, przyjmowanie dokumentów kosztowych i ich księgowanie. Jeszcze kilka lat temu tego typu systemy były bardzo drogie i w związku z tym wykorzystywały je duże firmy. Obecnie są dostępne dla każdego, a na przykład Systim.pl sprawdzi się w obsłudze działalności jednoosobowej, jak i w mniejszych czy większych przedsiębiorstwach.

Program dla każdego

Wspomniany program z modułem księgowości świetnie sprawdza się w prowadzeniu stosowanej w małych firmach Książki przychodów i rozchodów oraz ksiąg handlowych, które są prowadzone przez większe firmy. Dedykowane pakiety obejmują również inne ważne aspekty, które są niezbędne w konkretnej działalności. Przede wszystkim system pozwala na automatyczne księgowanie wystawianych przez pracowników faktur bez konieczności drukowania. To ogromna oszczędność czasu, miejsca, a także ochrona środowiska naturalnego. Poza tym system daje możliwość wprowadzania dokumentów według indywidualnych potrzeb i wzorców. Niektóre z nich mogą na przykład dotyczyć zakupu samochodu, innych środków trwałych czy wyposażenia. Poza tym automatycznie naliczana oraz księgowana jest amortyzacja, podliczane są zaliczki i podatki, a także wysyłane są informacje o zadaniach, które muszą być wykonane w konkretnych terminach. Docelowo system uzupełnia deklaracje podatkowe i do ZUS oraz umożliwia wysłanie ich do właściwego urzędu.


Źródło: Publikacja biznesowa. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: