Premiera smartfona Nexus 5X z systemem operacyjnym Android 6.0 Marshmallow

30-09-2015, 22:17

Firmy LG Electronics oraz Google oficjalnie zaprezentowały efekt trzeciego z rzędu wspólnego przedsięwzięcia – smartfon Nexus 5X wyposażony w system Android 6.0 Marshmallow.

Nowy Nexus 5X posiada 5,2-calowy wyświetlacz IPS Full HD (423 ppi) wykonany w zaawansowanej technologii In-Cell Touch, procesor Qualcomm Snapdragon 808 Nexus oraz port USB-C (wystarczy podłączyć go na 10 minut do prądu, by działał przez kolejne 4 godziny). Firmy LG i Google wyposażyły najnowszy model w czytnik linii papilarnych Nexus Imprint. Umieszczony został na tylnej ściance, dokładnie w miejscu, w którym spoczywa palec użytkownika.

W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Korei i Japonii rozpoczyna się przedsprzedaż smartfona Nexus 5X w sklepie Google Store, a jego dostawy rozpoczną się pod koniec października. 


Od 19 października najnowszy smartfon LG i Google będzie także wprowadzany na kolejne rynki - w czwartym kwartale ma trafić do prawie 40 krajów, gdzie będzie dostępny w ofercie Google Store oraz u lokalnych sprzedawców detalicznych. Szczegóły na temat sprzedaży w poszczególnych regionach oraz ceny zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach.

Planowana cena na rynku otwartym wyniesie ok. 1999 zł dla wersji 32GB.


Źródło: Informacja prasowa. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćfot. peshkov
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: