Polski startup 1 z 10 wybranych na prezentację podczas Barcelońskich Targów Motoryzacyjnych

25-04-2017, 10:21

MyWheels to polski startup tworzony przez czteroosobowy zespół z Warszawy, który poświęcił prawie dwa lata pracy na stworzenie jak najlepszego systemu bezproblemowo łączącego się z większością samochodów. Do dzisiaj finansują się sami. Udało im się wdrożyć już gotowy produkt na rynek, który wcześniej był testowany jako MVP (minimum viable product).

Aplikacja MyWheels jest inteligentnym asystentem kierowcy, który na bieżąco analizuje styl jazdy kierowcy. Aplikacja ma za zadanie obniżyć koszty ponoszone przez użytkowników na eksploatację pojazdu. Większość z tych informacji realizowana jest przez samouczące się algorytmy które stale monitorują styl jazdy kierowcy oraz stan techniczny samochodu, a kierowca dostaje krótkie powiadomienia z uwagami odnośnie swojego stylu jazdy. Ważną kwestią jest monitoring błędów komputera wraz z możliwością ich skasowania oraz dziennik kosztów. Pomimo, że użytkownik ma do dyspozycji panel z podglądem parametrów pracy silnika na żywo wcale nie musi jej uruchamiać. Aplikacja sama nawiąże połączenie z samochodem poprzez skaner diagnostyczny podłączany do gniazda OBD2 i rozpocznie przejazd rejestrując go i zapisując go do historii przejazdów.

Targi w Barcelonie odbywają się co dwa lata i jest to jedyne w Hiszpanii wydarzenie uznane przez Międzynarodową Organizację Producentów Pojazdów Samochodowych (OICA) i ważny punkt odniesienia dla całej branży motoryzacyjnej w Europie. Podczas tych targów odbywa się jednocześnie Connected Hub. Jest to wydarzenie poświęcone nowym technologiom w motoryzacji. Spotkać tam będzie można przedstawicieli wszystkich branż działających na rynku motoryzacyjnym.

Do zgłaszania się były zaproszone startupy z całego świata związane z rynkiem motoryzacyjnym. Z kilkuset zgłoszeń do wystąpienia przed inwestorami oraz czołowymi osobami z firm z branży motoryzacyjnej zakwalifikowało się 10 zespołów, w tym jeden z Polski - MyWheels.


Źródło: MyWheels
Tematy pokrewne:  

tag startupytag samochodytag MyWheelstag motoryzacja
To warto przeczytać


Komentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.