Polski startup 1 z 10 wybranych na prezentację podczas Barcelońskich Targów Motoryzacyjnych

25-04-2017, 10:21

MyWheels to polski startup tworzony przez czteroosobowy zespół z Warszawy, który poświęcił prawie dwa lata pracy na stworzenie jak najlepszego systemu bezproblemowo łączącego się z większością samochodów. Do dzisiaj finansują się sami. Udało im się wdrożyć już gotowy produkt na rynek, który wcześniej był testowany jako MVP (minimum viable product).

Aplikacja MyWheels jest inteligentnym asystentem kierowcy, który na bieżąco analizuje styl jazdy kierowcy. Aplikacja ma za zadanie obniżyć koszty ponoszone przez użytkowników na eksploatację pojazdu. Większość z tych informacji realizowana jest przez samouczące się algorytmy które stale monitorują styl jazdy kierowcy oraz stan techniczny samochodu, a kierowca dostaje krótkie powiadomienia z uwagami odnośnie swojego stylu jazdy. Ważną kwestią jest monitoring błędów komputera wraz z możliwością ich skasowania oraz dziennik kosztów. Pomimo, że użytkownik ma do dyspozycji panel z podglądem parametrów pracy silnika na żywo wcale nie musi jej uruchamiać. Aplikacja sama nawiąże połączenie z samochodem poprzez skaner diagnostyczny podłączany do gniazda OBD2 i rozpocznie przejazd rejestrując go i zapisując go do historii przejazdów.

Targi w Barcelonie odbywają się co dwa lata i jest to jedyne w Hiszpanii wydarzenie uznane przez Międzynarodową Organizację Producentów Pojazdów Samochodowych (OICA) i ważny punkt odniesienia dla całej branży motoryzacyjnej w Europie. Podczas tych targów odbywa się jednocześnie Connected Hub. Jest to wydarzenie poświęcone nowym technologiom w motoryzacji. Spotkać tam będzie można przedstawicieli wszystkich branż działających na rynku motoryzacyjnym.

Do zgłaszania się były zaproszone startupy z całego świata związane z rynkiem motoryzacyjnym. Z kilkuset zgłoszeń do wystąpienia przed inwestorami oraz czołowymi osobami z firm z branży motoryzacyjnej zakwalifikowało się 10 zespołów, w tym jeden z Polski - MyWheels.


Źródło: MyWheels

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag startupytag samochodytag MyWheelstag motoryzacja
To warto przeczytać

fot. LeslieAnn

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: