Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając kredyt na remont mieszkania

18-07-2018, 09:54

Kiedy posiadamy już na własność swoje wymarzone cztery kąty, to chcemy żeby wyglądały jak najlepiej i były dla nas jak najwygodniejsze.

mat partnera

Wszystko po to, byśmy mogli spokojnie i bezpiecznie odpoczywać w zaciszu własnego mieszkania. Zdarza się jednak, że zakup mieszkania tak obciąża nasz budżet, że na jego remont nie wystarcza już środków. Bywa i tak, że remont okazuje się znacznie droższy, niż się początkowo spodziewaliśmy. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi kredyt na remont mieszkania.

Kredyt na remont mieszkania to wcale nie taki nowy produkt

Na rynku jest całe mnóstwo banków oraz instytucji finansowych i każda z nich proponuje różnorodne kredyty na każdą okazję. Kredyt na remont mieszkania zyskuje na popularności i jest dostępny niemal w każdym banku. Jednak jak wybrać ten właściwy? Przedstawiamy zatem czym się kierować podczas przeglądania ofert kredytów na remont.

Jak porównać kredyty na remont mieszkania

W pierwszej kolejności- RRSO. Jest to wskaźnik obliczany na podstawie wielu zmiennych. Dzięki niemu możemy szybko i z łatwością porównać kredyty w różnych placówkach, oferowane na różnych warunkach. Do obliczenia RRSO brane jest pod uwagę między innymi stopa oprocentowania, okres kredytowania oraz opłaty dodatkowe, takie jak ubezpieczenie kredytu, prowizja, opłaty za obsługę kredytu, czy inne koszty z nim związane.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu na remont

Powinniśmy też zwrócić uwagę czy wybrany przez nas kredyt na remont mieszkania zobowiązuje nas do rozliczenia się z wydanych pieniędzy. Nie każdy bank tego wymaga, natomiast są również takie placówki, które oczekują przedstawienia faktur za zakupy. Nie jest to uciążliwe, jednak dużo wygodniejsze jest, kiedy nie musimy się martwić o rachunki i paragony. W takiej sytuacji warto też sprawdzić, czy jeśli zdecydujemy się na kredyt na remont bez obowiązku przedstawiania faktur za przeprowadzone prace, oprocentowanie i koszty takiego kredytu nie wzrosną. Dobrze jest też skorzystać z dostępnych w Internecie porównywarek kredytów na remont mieszkania. Jest to praktyczne i przydatne narzędzie, które pomaga wybrać dobre oferty i oszczędzić sporo czasu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Serwisy specjalne: