Paczka do Wielkiej Brytanii. Na co zwrócić uwagę?

08-09-2017, 09:37

Według danych brytyjskiego urzędu statystycznego za rok 2015, Polonia w UK liczy sobie około 900 tysięcy. Spora część z nich to polscy studenci. Dlatego tak istotny jest rozwój branży kurierskiej.

euro-paka.pl

W czasach, kiedy granice jeszcze były zamknięte, a ceny usług kurierskich bardzo wysokie, przesyłki międzynarodowe nadawano znacznie rzadziej. Dziś jest to już codzienność – firmy kurierskie codziennie obsługują tysiące przesyłek na trasie Anglia–Polska i na odwrót. Wielu z nas jest przyzwyczajonych do usług pocztowych, których cena dziś jest wyższa niż w przypadku kurierów. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę, szukając odpowiedniej firmy kurierskiej?

 

Czas dostawy i tracking

Przeciętny czas dostawy już od dłuższego czasu systematycznie się skraca, nadal jednak wynosi do dziesięciu dni. Szukajmy takiej firmy, która oferuje możliwie najkrótszy czas dostawy. Ważne jednak, by umożliwiała też śledzenie paczki, czyli tak zwany tracking – dzięki temu będziemy mieli pewność, że spóźniająca się przesyłka nie została skradziona i znajduje się gdzieś w trasie, a jeśli przeoczono ją na magazynie, łatwo będzie ustalić to z infolinią firmy.

W poszukiwaniu przedsiębiorstwa oferującego jak najkrótszy czas dostawy, warto zajrzeć na stronę firmy Euro–paka.pl, współpracującej z najbardziej znanymi firmami kurierskimi. Jej przedstawiciele gwarantują dostawę z Polski do UK lub na odwrót w ciągu od trzech do pięciu dni roboczych.

 

Dopuszczalne wymiary

To bardzo istotne. Każda firma ma swoje wymogi, dotyczące wymiarów i wagi paczki, a także jej zawartości. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług danego przedsiębiorstwa należy sprawdzić, czy jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób spakować paczkę. Jeśli będzie mieć niestandardowe wymiary, jej cena może znacznie wzrosnąć lub nie zostanie ona przyjęta przez kuriera. To ważne, z reguły planujemy uniknąć tego typu kosztów, czy problemów. Firmy narzucają tego typu wymagania i należy się do nich dostosować.

Problemy dotyczą również przesyłek o nietypowych kształtach. Większość kurierów odmawia przyjmowania przesyłek pakowanych inaczej niż w prostopadłościenne pudło, co oznacza, że pozostawianie wszelkich wystających części czy łączenie dwóch małych kartonów w jeden większy są zabronione. Pamiętajmy też, że niezbędne jest wypełnienie całej dostępnej przestrzeni styropianem, folią bąbelkową lub podartymi gazetami – ma to niewielki wpływ na wagę paczki, a ogromny na poziom bezpieczeństwa towarów znajdujących się w środku.

 

Cena… i ubezpieczenie w cenie

Skorzystanie z międzynarodowych usług kurierskich nie musi wiązać się ze sporym wydatkiem. W praktyce wystarczy poszukać odpowiedniej firmy. Niska cena to spory atut, ale firma musi zapewniać też tracking i odpowiednio krótki czas dostawy. Ważne, by oferowała także ubezpieczenie choćby do pewnej kwoty. To znacznie ułatwia egzekwowanie swoich należności w razie zniszczenia lub zagubienia przesyłki.

Wybór odpowiedniej firmy kurierskiej nie jest łatwy, zwłaszcza gdy nadajemy przesyłkę za granicę. Po przemyśleniu powyższych punktów znalezienie najlepszej powinno być znacznie prostsze.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Sarota PR

Komentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.