Opieka nad seniorami w Niemczech - czy warto wyjechać do pracy?

09-02-2018, 07:43

Starzenie się społeczeństwa w Niemczech powoduje, że u zachodnich sąsiadów zwiększa się problem z opieką nad najstarszymi członkami rodziny. Część staruszków w Niemczech przebywa w domach opieki, inni znajdują się pod opieką krewnych, jednak spora grupa potrzebuje wsparcia wykwalifikowanych opiekunek.

seniors mat. partnera

Opiekunki z Polski poszukiwane

Opieka nad seniorami w Niemczech jest płatna znacznie lepiej niż podobne zajęcie w Polsce. Z tego względu polskie pielęgniarki i inne osoby wykwalifikowane do opieki nad osobami starszymi decydują się na podjęcie pracy za granicą. W Niemczech w ciągu miesiąca można zarobić około 1200-1500 euro, co w przeliczeniu daje co najmniej 5000 złotych. Pielęgniarka w szpitalu, czy rehabilitantka w przychodni w Polsce otrzymuje znacznie niższe wynagrodzenie.

Niemieccy seniorzy doceniają opiekunki z Polski, gdyż polskie pielęgniarki lub rehabilitantki posiadają odpowiednie kwalifikacje do opieki nad starszymi osobami. Potrafią pielęgnować rany, zmieniać opatrunki, robić zastrzyki czy też pilnować, aby senior przyjmował odpowiednie leki w określonym czasie. Ponadto Polski są uznawane za miłe i pracowite kobiety, które doskonale radzą sobie z codziennymi obowiązkami - gotowaniem, sprzątaniem i robieniem zakupów. Dla seniorów ma znaczenie również fakt, że w Polsce szanuje się starszych członków rodziny i spędza się z nimi więcej czasu niż na zachodzie. Tym samym, niemieccy staruszkowie chętnie korzystają z pomocy polskich opiekunek.

 

Zatrudnienie z mieszkaniem i wyżywieniem

Opieka nad starszymi osobami w Niemczech jest dobrze płatna, jednak to tylko jeden z atutów tej formy zatrudnienia. Opiekunki zwykle otrzymują w domu seniora własny pokój, za który nie muszą płacić, i często mają zapewnione również wyżywienie. Pensja w całości jest przeznaczona na potrzeby opiekunki. Ponadto jeżeli wybiera się pracę przez agencję opiekunek osób starszych, można liczyć na możliwość częstszego zjeżdżania do kraju. Większość kobiet wraca do Polski na kilka dni co 4-6 tygodni, co pozwala utrzymywać częstsze kontakty z rodziną i przyjaciółmi, którzy pozostali w kraju.

Aby zająć się opieką nad starszymi osobami w Niemczech, powinno się nie tylko posiadać odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje. Ważna jest również znajomość języka niemieckiego w co najmniej stopniu komunikatywnym. Ponadto opiekunka powinna wyróżniać się empatią, serdecznością i cierpliwością, gdyż seniorzy często potrzebują osoby, która dotrzyma im towarzystwa.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Zalandofot. Myphone


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.